Greta Mišuraitė: „Siūlau studijas kolegijose“

Dabar Greta apie kolegines studijas šneka su susižavėjimu, bet taip buvo ne visada.

Turizmo ir viešbučių studijų programos trečiakursė Greta Mišuraitė atvira – pirmame kurse ji nebuvo patenkinta pasirinkusi šias studijas. Kodėl? Todėl, kad buvo daug matematikos, o ji merginai nesisekdavo. Studijų metų pradžioje Greta sako nieko nežinojusi apie aukštojoje mokykloje vykdomas veiklas, todėl jai buvo paprasčiausiai neįdomu. Studijų gyvenimu pašnekovė pradėjo domėtis tik tada, kai įsitraukė į Studentų atstovybės veiklą, atsirado Šiaulių valstybinės kolegijos el. paštas, į kurį keliama visa renginių informacija. Taip ir studijos įdomios pasidarė, ir veiklos atsirado. Antrame kurse Greta pradėjo dalyvauti DOFE programoje. Šia veikla pašnekovė labai džiaugiasi, nes taip atsirado motyvacija tobulėti. Nuo trečio kurso Greta yra ERASMUS studentų mentorė. Pašnekovė teigia, kad mentoriavimas labiausiai pradžiugino studentavimo laikus, nes atsirado naujų draugų iš Portugalijos, Turkijos, Latvijos. Su jais leisti laiką buvo be galo smagu!

makalius2
Greta ir keliautojas Rimvydas Širvinskas

Greta Mišuraitė pasakojo, kad pasirinkti su turizmu susijusias studijas ją įkvėpė keliautojas Rimvydas Širvinskas, geriausiai visiems žinomas kaip Makalius.

„Aš labai domiuosi Makaliaus veikla, nes jis yra mano idealas, galima teigti, kad dėl jo susidomėjau turizmo studijomis. Mano miestelis mažas, todėl greit pasklido kalbos apie jo atvykimą į Kelmę, sužinojau, kad Makalius skaitys paskaitą apie savo sėkmės istoriją. Buvo be galo įdomu klausytis nuo pat pradžių iki pat pabaigos: kaip jis sugalvojo savo kompanijos pavadinimą, kaip dirbo. Susitikimo pabaigoje Makalius pasiteiravo: „Ar turite kokių klausimų?“ Manau, kad jis yra aukščiausio lygio savo srities specialistas. Pusantros valandos trukęs pasakojimas tiesiog užbūrė.

16508145_1419727028051358_2723498888843798827_n
Greta (pirma iš kairės) studijų gyvenimu pradėjo domėtis tik tada, kai įsitraukė į Studentų atstovybės veiklą

Paklausta apie studijų kokybę, žodeliu wow Greta apibūdina lektoriaus A. Zaleskio suteiktas žinias: šis dėstytojas apie viską – gido darbą, keliones ir t. t. – pasakodavo iš savo patirties, todėl būdavo be galo įdomios paskaitos. Taip pat labai patiko psichologijos dėstytojo Lauro Preikšo paskaitos. Jis turėjo tokią charizmą, kad prikaustydavo savo iškalba, nesinorėdavo, kad paskaita baigtųsi. Studijoms, Gretos nuomone, reikėtų mažiau teorijos ir dar daugiau praktikos.

erasmus ekskursija (3)

Apgynusi bakalauro darbą, Greta ruošiasi į absolvento praktiką pagal ERASMUS programą – ŠVK absolventė vyksta į Austriją. Po praktikos mergina žada ieškotis darbo Lietuvoje. Būsimiesiems trečiakursiams Greta pataria baigiamąjį darbą pradėti rašyti nuo rugsėjo. Aišku, studentams dažnai atrodo, kad laiko yra, bus galima viską suspėti. Deja, taip tik atrodo.

erasmus ekskursija (1)

Dvyliktokui, kuris nežino, kur studijuoti, Greta pataria eiti padirbėti, nes dirbdamas žmogus greičiausiai supras, ką ir kur jis norėtų studijuoti. Jokiu būdu nereikėtų stoti bet kur, nes „tėvai liepė ir draugai tam mieste studijuoja“. Ne draugai gyvens už tave visą likusį gyvenimą, o tu pats. Pati asmeniškai Greta siūlo studijas kolegijose, nes čia gaunama lygiai tiek pat žinių ir daug daugiau patirties nei universitetuose. Be to, kolegijose lengviau patekti į ERASMUS, o tai, pasak Gretos Mišuraitės, yra vienas geriausių dalykų gyvenime!

erasmus ekskursija (2)

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai