Michailas iš Ukrainos sieks Šiaulių valstybinės kolegijos diplomo

Michailas Bogomolovas iš Ukrainos Šiaulių valstybinėje kolegijoje praleido 4 mėnesius, kupinus naujų pažinčių, gerosios patirties ir įspūdžių, todėl norėtų rudenį vėl čia sugrįžti.

Neslaviškai santūrus Michailas papasakojo, kad apie Šiaulių valstybinę kolegiją jis išgirdo studijuodamas savo koledže Kijeve. Į Ukrainos sostinę atvykusi Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė vietinius studentus sudomino pasakojimu apie Šiaurės Lietuvos aukštąją mokyklą. Vaikinui buvo patraukli galimybė išvažiuoti į kitą miestą ir kitą šalį.

Jau atvykusiam į Lietuvą Michailui mūsų šalis pasirodė miela ir jauki. Iš pradžių ukrainietis apsigyveno Šiaulių valstybinei kolegijai priklausančiame Svetingumo paslaugų centre, bet paskui įsikūrė Šiaulių valstybinės kolegijos bendrabutyje M. K. Čiurlionio gatvėje kartu su kitais studentais, todėl turėjo daug progų pabendrauti, išbandė studentiško gyvenimo skonį.

Kaip pastebi Michailas, Lietuvoje studentai lygiai tokie patys kaip ir jo gimtojoje Ukrainoje, studentiškų vakarėlių tradicijos taip pat panašios.

Michailas Bogomolovas
Michailas Bogomolovas

Daugiau skirtumų šis Finansų studijų programos studentas pastebėjo dėstytojų darbe. Lietuvių dėstytojų darbo metodai Michailui patiko labiau – čia daugiau laisvės, nereikia konspektuoti, medžiaga pateikiama skaidrėse. Dėstytojai buvo tikrai geranoriški, su ukrainiečiu bendravo rusų kalba, viską nuodugniai išaiškindavo.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje praleisti mėnesiai iš dalies pakeitė ir Michailo planus. Jis grįžo į tėvynę, kad pabaigtų studijas savo koledže ir gautų diplomą, bet rugsėjį ukrainietis vėl norėtų grįžti į Lietuvą ir tęsti studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje, nes čia jis mato daug perspektyvų. Dirbti vaikinas planuoja gimtojoje šalyje, nors, studijuodamas Šiauliuose, šiek tiek pramoko ir lietuviškai. Viso pokalbio metu svečias iš Ukrainos apie Lietuvą ir Šiaulius, Šiaulių valstybinę kolegiją pasakojo vien gerus dalykus. Mūsų šalyje jam (kaip ir dažnam užsieniečiui) nepatiko tik cepelinai.

Savo tautiečiams, svarstantiems galimybę studijuoti Šiauliuose, Michailas pataria trumpai ir aiškiai – jeigu tik yra noro ir galimybių išvažiuoti studijuoti į užsienį, taip reikia ir padaryti.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai