Tomas Kavaliauskas: „Kolegija tau suteikia viską“

Kineziterapijos studijų programos trečiakursis Tomas Kavaliauskas vyriškai konkretus – jis mano, kad viskas priklauso tik nuo paties žmogaus.

Šiandien Tomui šventė – jam įteikiamas kineziterapeuto kvalifikaciją patvirtinantis diplomas. Atsigręžęs atgal į Šiaulių valstybinėje kolegijoje praleistus metus, vaikinas drąsiai gali vertinti studijų kokybę ir absolventų perspektyvas. Kolegija, pasak pašnekovo, studentui suteikia viską, duoda galimybę mokytis, o jau žmogus kiek iš jos pasiims, tiek pats ir turės. Kineziterapija yra labai įdomi specialybė. Kaip teigia Tomas, jei tave tai veža, gali pasiekti labai daug, tobulėti ir tapti vienu iš geriausių specialistų. Šiandieniniam absolventui kineziterapija patinka, tačiau jis vis dar ieško tos konkretesnės srities, kurioje galėtų pasiekti daugiau.

Tomas Kavaliauskas KNZ14

Tomas neišskiria nė vieno studijų dalyko, teigia, kad visi buvę savaip įdomūs. Jis mano, kad būtų naudinga ir įdomu, jei kolegija pasiūlytų studentams nemokamų žinomų mokslininkų seminarų. Jeigu vaikinas galėtų atsukti laiką, dar kartą mokydamasis rimčiau žiūrėtų į studijas, stengtųsi pasiimti kuo daugiau žinių. Gavęs diplomą Tomas nori kurį laiką pabūti ramiai, susidėlioti mintis, kad pats suprastų, ką nori toliau veikti. Jis planuoja išvykti į užsienį pailsėti ir padirbėti.

Kalbėdamas apie baigiamojo darbo rašymą vaikinas pasakoja, kad viskas vyksta normaliai iki to momento, kol sužinai, kad tokią ir tokią darbo dalį reikia atnešti iki konkrečios datos. Tada tenka pasėdėti gerokai ilgiau prie darbo ir atsisakyti kai kurių malonumų, nes prieš tai nebuvo laiko prisėsti ir padirbėti. Visi pažadai, kuriuos antrame kurse Tomas buvo sau davęs, t. y. baigiamajam darbui per dieną skirti mažiausiai 2 valandas, viską atlikti laiku ir t. t., taip ir liko pažadais. Būsimiesiems trečiakursiams Tomas pataria nepasilikti didžiausių darbų paskutinei savaitei, stengtis viską atlikti gerai iš karto. Būtina bendrauti su darbo vadovu, kad paskui netektų dar kartą sėdėti ir perrašinėti. Be to, reikia dažniau konsultuotis, bet neįkyrėti, atsižvelgti į vadovo pastabas ir jį gerbti. Tomui sunkiausia buvo rinkti visą informaciją, teko ieškoti mokslinių straipsnių įvairiausiose mokslo bazėse. Maloniausias darbo etapas – momentas, kai visiškai parengtas darbas buvo padėtas katedroje ant stalo.

Abiturientams Tomas duoda paprastą patarimą – stoti ten, kur labiausiai traukia. Jeigu jau taip atsitiko, kad kol kas niekas neįdomu, reikia metus pailsėti, gal suvokimas ateis savaime. Tomo patirtis sėkminga – jis iškart įstojo ten, kur jam patinka.

Karolina Matelionytė, BPS14

 

 

Facebook komentarai