Irma Šimonytė: „Pasirinkta studijų programa yra ta, dėl kurios aš čia ir atėjau“

Diplomuota kineziterapeutė Irma Šimonytė mano, kad studijų procesas turi teikti džiaugsmą, o aukštojo mokslo diplomą ji vadina kelrode žvaigžde, nurodysiančia kryptį.

Vienu iš vertingiausių studijų metų momentų Irma Šimonytė vadina praktikas, nes jos suteikė galimybę save įvertinti ir suprasti, kad pasirinkta studijų programa yra ta, dėl kurios Irma čia ir atėjusi. Pašnekovė neišskiria nė vieno studijuoto dalyko, visi buvo įdomūs ir naudingi. Aišku, kad daugiausia dėmesio ir laiko ji skyrusi toms disciplinoms, per kurių užsiėmimus galėjo suformuoti tvirtus pagrindus ir įgūdžius, susijusius su kineziterapeuto profesija. Mergina nuoširdžiai dėkoja tiems dėstytojams, kurie negailėdami savo jėgų ir laiko dalijosi žiniomis ir patirtimi. Jeigu turėtų galimybę grįžti atgal, studijas rinktis iš naujo, Irma savo pasirinkimo nekeistų. Šiaulių valstybinėje kolegijoje Irma jaučiasi gavusi tikrai daug praktikos ir žinių, kurias planuoja sėkmingai pritaikyti gyvenime ir darbe.

Irma Šimonytė
Irma Šimonytė

Šiaulių valstybinės kolegijos absolventė turi daug ateities planų. Kolegijos diplomas jai yra tam tikro pasiekimo įvertinimas, todėl mergina neketina sustoti. Šiaulių valstybinėje kolegijoje įgytos žinios yra vertingos. Jeigu nori būti geras savo srities specialistas, vien tik to nepakanka. Kaip tik todėl ateityje Irma planuoja darbą derinti ir su kitomis studijomis. Ji tikisi nesustoti, nuolatos tobulėti seminaruose ir mokymuose.

Daug teigiamų emocijų Irmai suteikė ir baigiamojo darbo rašymas. Galbūt tai lėmė tiesiog įdomios  ir naudingos temos pasirinkimas, tikslo ir uždavinių formulavimas. Rašant sunkiausia buvo analizuoti mokslinius straipsnius, atskleisti pačios temos naujumą. Maloniausia buvo darbą pristatyti ir žinoti, kad iki diplomo gavimo liko visai nedaug. Būsimiesiems trečiakursiams absolventė linki nedaryti didžiausios visų studentų klaidos – pasilikti visų svarbiausių darbų paskutinei savaitei ar net nakčiai. Paskutinė naktis nieko nekeičia, todėl reikia darbą pradėti rašyti laiku, o paskutinę naktį gerai išsimiegoti. Taip pat atsakingai reikia pasirinkti pačią baigiamojo darbo temą. Tema turėtų būti tokia, kuri asmeniškai domintų studentą, nes tik tuo atveju baigiamojo darbo rašymas bus malonus ir skatins dirbti.

Abiturientams Irma linki niekada nestudijuoti dėl popieriaus ar tėvų norų, nes džiaugsmą turėtų teikti pats studijų procesas ir įgytos žinios. Diplomas neturi įtakos tam, kokį statusą žmogus užims visuomenėje, nenulemia, į kokius kalnus pavyks užkopti, tačiau šis dokumentas gali būti kelrodė žvaigždė, kuri nurodys kryptį, jei žmogus klaidžioja pasaulyje ir nežino, ko nori. Absolventė jokiu būdu neteigia, kad diplomas yra nereikalingas. Yra labai daug svarbių visuomenei profesijų, kurios be mokslų – neįmanomos. Viskas priklauso nuo žmogaus ambicijų ir noro, todėl belieka palinkėti kiekvienam rasti tai, kas jam tinka labiausiai.

Karolina Matelionytė, BPS14

Facebook komentarai