Erasmus+ studijos Portugalijoje suteikė naujų žinių, draugų ir įspūdžių

Informacinių sistemų technologijos programos studentas Ričardas Šultonas po studijų Portugalijoje džiaugiasi patobulėjusia anglų kalba, pažintimi su nauja kultūra ir tradicijomis.

Nusprendęs dalyvauti Erasmus+ programoje, praleidau penkis mėnesius Portugalijoje  esančiame  Porto mieste, ten studijavau ISPGaya institute. Su kolegomis ir dėstytojais privalėjau bendrauti anglų kalba, tokia patirtis man padėjo patobulinti užsienio kalbos įgūdžius. ISPGaya institute mokslai nebuvo lengvi, medžiaga pateikiama anglų ir portugalų kalbomis. Iš pradžių sunkiau sekėsi suprasti paskaitų medžiagą, bet dėstytojai buvo draugiški ir visada pagelbėdavo, bandydavo padėti ir atsakyti į visus klausimus. Esu patenkintas, nes mokslus pabaigiau puikiai ir įgijau daug naujų žinių, kurios tikrai bus naudingos ateityje.studentas

Visas instituto kolektyvas pasirodė labai draugiškas. Portugalijoje susiradau daug naujų draugų, su kuriais bendrauju netgi sugrįžęs į Lietuvą. Visiems įdomu pažinti Lietuvos kultūrą. Man buvo taip pat įdomu daugiau sužinoti apie jų kultūrą.prie instituto

Per Erasmus+ laikotarpį aplankiau daug vietovių Porto mieste – vyno rūsius, Atlanto vandenyno krantus, netgi turėjau progos išsimaudyti vandenyne, pamačiau Porto naktinį gyvenimą. Teko stebėti, kaip kitos kultūros studentai leidžia laiką ir atsipalaiduoja po sunkių dienų. Turėjau galimybių aplankyti visą miestą, jo nuostabias vietas, pakeliauti po apylinkes. Taip pat dalyvavau tik Porto mieste vykstančiose šventėse – Festa de São João do Porto (Joninės Porto mieste) ir Queima das Fitas (studentų savaitė), pamačiau, kaip portugalai įdomiai švenčia. Didžiausią įspūdį paliko Portugalijos gamta, yra daug nuostabių vietovių, kurias turėtų aplankyti kiekvienas. Mane nustebino žmonių kultūra, bendravimas su užsieniečiais, visi sutikti žmonės buvo draugiški.

Su dėstytoju

Erasmus+ programa man leido pažinti naują kultūrą, žmones, kalbą ir netgi gyvenimo būdą. Jeigu būtų proga, tikrai vėl aplankyčiau Portugaliją ar kokią kitą šalį, išgyvenčiau įdomią patirtį dar kartą.

Mieste

Tiems, kurie svarsto, ar pasiryžti dalyvauti Erasmus+ programoje, galiu pasakyti tris šios programos privalumus, t. y. tris priežastis, kodėl verta būti Erasmus+ studentu:

  1. Galimybė pažinti naują kultūrą užsienio šalyje, stebėti kitokias tradicijas.
  2. Galimybė susipažinti su kitos kultūros žmonėmis, susirasti naujų draugų, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius.
  3. Galimybė tapti organizuotesniu, savarankiškesniu, pažinti save, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, galbūt netgi rasti dominančią mokslo sritį arba svajonių darbą.

Ričardas Šultonas, IST 15

Facebook komentarai