Laima Skridailaitė – besimokanti dėstytoja

Jauna Statybos ir aplinkos inžinerijos katedros lektorė Laima Skridailaitė Šiaulių valstybinėje kolegijoje dar nedirba nė dešimtmečio, bet jau yra rimtai įsisukusi į darbų sūkurį – keli dėstomieji dalykai, bendravimas su studentais ir po paskaitų, siekis nuolat tobulėti pačiai daro jos gyvenimą įdomų ir turiningą.

Kolegijoje Laima – nuo 2011 m. vasario. Per mokslo metus ji dėsto penkis skirtingus dalykus  – Statybinę braižybą, Statybinę fiziką, Pastatų konstrukcijas, Konstrukcijų skaičiavimo pagrindus ir Kompiuterinį projektavimą CAD sistemoje. Su studentais Laima bendrauja ne tik per paskaitas. Ji –  keturių grupių kuratorė, todėl kartu su auklėtiniais dalyvauja įvairiuose renginiuose, susiorganizuoja ir nueina pažaisti boulingo, pasėdėti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje.

Laima Skridailaite (1)

Kadangi nuo vidurinės mokyklos laikų mėgstamiausia būsimosios dėstytojos pamoka buvo fizika, Statybinė fizika jai yra artimas ir mielas širdžiai dalykas. Kodėl būtent fizika? Kaip teigia Laima, fizika aprėpia gamtos dėsningumus, aiškina bendriausias materijos savybes, fizikinių reiškinių priežastis ir vyksmą. Šio dalyko mokymasis lavina kūrybinę vaizduotę, gebėjimą analizuoti problemą, rasti sprendimą, suteikia galimybę paaiškinti mus supančius reiškinius. Pašnekovė nuo 9 klasės mokėsi Jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“. Ji yra įsitikinusi, kad fizikinį mąstymą galima pritaikyti įvairiose gyvenimo situacijose.

Laima Skridailaite (3)

Yra nemažai Šiaulių valstybinės kolegijos absolventų, kurie sugrįžta tam, kad pabendrautų su buvusia dėstytoja ir kuratore – ryšys išlieka ir jauniems žmonėms baigus studijas. Kas juos skatina tai daryti? Galbūt dėstytojos nuoširdumas, pasitikėjimas studentais. Laima sako, kad, jos nuomone, bent jau Statybos studijų programos vaikinai ir merginos yra smalsūs, domisi naujovėmis, nori gauti ir įsisavinti kuo daugiau žinių, kad pabaigę studijas turėtų nemažą bagažą ir viską galėtų panaudoti dirbdami. Dėstytoja tikrai prieštarauja tiems, kurie teigia, kad Z kartai iš vis niekas neįdomu.

Laima Skridailaite (4)

Viskuo domisi ir pati Laima. Ji nori tobulėti, todėl dar randa laiko mokytis Šiaulių profesinio rengimo centre, siekia įgyti kompiuterinio projektavimo operatoriaus kvalifikaciją. Besimokydama lektorė dar labiau pagerino darbo su programa AutoCAD įgūdžius, išmoko ir dar mokosi dirbti su kitomis programos (Corel draw, Photoshop, Indesign, Inventor ir kt.).

Laima Skridailaite (2)

Turėdama laisvo laiko arba per atostogas dėstytoja mėgsta pakeliauti, kai kyla noras, ji lengvai iškepa kokį tortą ar kitokį saldų gardumyną. Laima kilusi iš Žemaitijos, 19 metų gyveno kaime, todėl pašnekovė vis dar padeda tėvams dirbti ūkio darbus.

Atostogos Venecijoje

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai