Kolegijos absolventas Reinaldas Šulskis: „Dažnai tenka pasinaudoti studijuojant įgytomis žiniomis“

Informacijos valdymo programos absolventas Reinaldas Šulskis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje jaunuosius skaitytojus aptarnauja nuo šių metų liepos vidurio ir jau vis geriau pažįsta bibliotekos lankytojus.

Įsidarbinti šioje bibliotekoje Reinaldą paskatino kelios priežastys. Pašnekovas – Informacijos paslaugų studijų programos, kuri artimai susijusi su biblioteka, absolventas. Jis prisimena, kad Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusios paskaitos būdavo dar įdomesnės dėl savo išskirtinės aplinkos, bet tuo metu Reinaldas dar negalvojo apie darbą šioje kultūros įstaigoje. Taip jau viskas susiklostė, kad vaikinas ir praktiką atliko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Praktikos metu jis suvokė, kad čia yra įdomu ir nenuobodu. Taip Reinaldas Šulskis pradėjo dirbti didžiausioje Šiaulių apskrities bibliotekoje.

Reinalda Šulskis

Pagrindinės Reinaldo pareigos – aptarnauti klientus, t. y. jiems padėti susirasti knygų, pakonsultuoti, išduoti leidinius. Vaikų literatūros skyriuje jis atsakingas už tvarkos palaikymą, drausmę, stengiasi kad skaitytojams būtų jauku. Pašnekovas prisimena, kad iš pradžių lengva nebuvo, nes reikėjo įprasti taip aptarnauti klientus, kad jie būtų patenkinti. Dirbant svarbiausia išvengti klaidų, dėl kurių skaitytojai turėtų nepatogumų. Buvo sunku gaudytis fonduose, bet palaipsniui, tvarkydamas fondus, Reinaldas su jais susipažino. Jaunajam bibliotekos darbuotojui dažnai tenka pasinaudoti studijų ir praktikos metu įgytomis žiniomis. Labiausiai jų prireikia ieškant informacijos ir aptarnaujant jaunuosius skaitytojus.

21427253_1829523580408409_7554862742185485659_o

Darbas bibliotekoje Šiaulių valstybinės kolegijos absolventui jau dabar teikia nemažai šiltų emocijų. Maloniausia yra matyti laimingus skaitytojus, kurie nepraranda geros nuotaikos net ir neradę ieškomos informacijos. Visi bibliotekos lankytojai yra smalsūs, protingi, mandagūs, su jais malonu bendrauti.Su vaikais

Reinaldui taip pat labai patinka dalyvauti edukacijose ir bendrauti su skaitytojais. Be bibliotekininkui įprastinės veiklos, Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas šių renginių metu pasitelkia ir savo pomėgį – piešimą (apie Reinaldo Šulskio susidomėjimą grafiniu dizainu MANO KOLEGIJOJE jau buvo rašyta beveik prieš metus https://manokolegija.svako.lt/2016/11/02/nuo-piestuko-rankoje-iki-zaidimo-kurimo/). Be to, pradėjęs dirbti šiame skyriuje, Reinaldas suvokė, kad jam būtų naudinga skaityti kuo daugiau vaikams ir paaugliams skirtos literatūros. Kadangi vaikinui prie širdies siaubo žanras, šiuo metu jis skaito Bremo Stokerio „Drakulą“.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

Facebook komentarai