Darbas bibliotekoje – išsipildžiusi svajonė

Informacijos valdymo studijų programos absolventei Giedrei Areliūnaitei patinkantį darbą susirasti padėjo savanorystė.

 

Giedrė Areliūnaitė – viena iš daugelio Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje dirbančių specialisčių. Jos kelias į šią darbo vietą gali būti pavadintas pavyzdiniu, nes Giedrė su biblioteka iš arčiau susipažino palaipsniui. Pačią pirmąją praktiką mergina atliko Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filiale. Čia ji pamatė iki šiol dar nepažintą bibliotekos pasaulį, pamažu bibliotekoje pradėjo jaustis vis geriau, daugelis dalykų Giedrei pasidarė aiškūs. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje studijų metu Giedrė Areliūnaitė atliko beveik visas praktikas. Baigiantis studijoms, ji svarstė, kur galėtų ir norėtų dirbti.22549908_1596920730364307_8013606533617830147_n

Tarp svajonių darboviečių Povilo Višinskio biblioteka buvo pirmoji vieta, o juk rasti darbą pagal specialybę ir dar iškart po mokslų – tikra svajonė! Jau turėdama rankose Šiaulių valstybinės kolegijos diplomą, Giedrė gavo dėstytojos Laimos Naujokienės pasiūlymą savanoriauti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekos Menų ir muzikos skyriuje. Absolventė iškart sutiko, savanoriavo liepos ir rugpjūčio mėnesiais: išmoko dirbti su skaitytojų aptarnavimo sistema, vis drąsiau bendravo su bibliotekos lankytojais, pradėjo labiau pasitikėti savimi. Rugsėjį pavyko įsidarbinti tos pačios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Svajonė išsipildė!

21765759_1842352965792137_1037350470867951750_o

Vaikų literatūros skyriuje dažniausiai lankosi vaikai, Giedrei daugiausiai ir tenka bendrauti su jais. Aišku, ateina ir vaikų tėvai, seneliai. Jaunosios bibliotekininkės pareigos – aptarnauti skaitytojus, parinkti knygeles, taip pat ekskursijų metu supažindinti vaikus su įvairiomis išmaniosiomis technologijomis. Tipišką šios skyriaus skaitytoją Giedrė apibūdina kaip aktyvų žmogų, kuris ateina ne tik pasiimti knygų, bet ir domisi bibliotekoje vykstančiais renginiais, juose dalyvauja. Smagiausia, kai po pamokų vaikai užsuka į biblioteką, renkasi knygas, kurias privaloma perskaityti, taip pat skaito ir savo malonumui.

Giedrė dirba šiek tiek daugiau nei mėnesį. Kol kas ji labiausiai remiasi studijų metu įgytomis praktinėmis žiniomis, pavyzdžiui, darbo komandoje įgūdžiais, kurie vis labiau tobulėja. Aišku, ateityje prireiks dar daugiau žinių, kurias mergina tobulina jau dabar.

Giedrė prisipažįsta, kad studijų metu knygų skaitymą savo malonumui ji spėjusi šiek tiek pamiršti, nes visą dėmesį ji buvo sutelkusi į mokslus ir mokslinę literatūrą. Matydama tiek daug skaitančių vaikų, ji pati ir vėl nori paimti į rankas knygą. Išskirti mėgstamiausios knygos mergina negalėtų, nes kiekviena knyga yra gera, tik tai reikia pajusti, suprasti, todėl vieną ir tą pačią knygą verta perskaityti kelis kartus.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai