Studentai renkasi savanorystę. Pirmieji įspūdžiai iš teismo

Spalio 23 d. Šiaulių apygardos teisme vyko teismo savanorių mokymai, kuriuose dalyvavo įvairaus amžiaus asmenys, tarp jų – Organizacijos komunikacijos antro kurso studentės Rugilė Strikoriūtė ir Simona Verenkevičiūtė (OK16).

Kodėl pasirinkome savanorystę teisme? Vien žodis teismas skamba taip įdomiai, be to, galimybė pačioms išvysti teismo veiklą, jame dirbančių žmonių kasdienybę ir netgi prisidėti prie to paskatino susimąstyti apie savanoriavimą čia. Ta mintis, kad galime padėti, būti naudingos skatina naujus potyrius. Taip pat mes, Organizacijos komunikacijos studijų programos antro kurso studentės, norime komunikuoti, įgyti kuo daugiau patirties bendraudamos su įvairiausiais žmonėmis, susidurdamos su skirtingomis situacijomis. Mums tai yra labai svarbu, juk mes – būsimos komunikacijos specialistės.Savanores teisme (3)

Tikimės, kad savanorystė teisme padarys mūsų kasdienybę prasmingesnę, nuoširdesnę, suteiks žinių, malonaus bendravimo, o įgyta patirtis bus labai naudinga.

Savanorystė – tai neapsakoma patirtis, kurios metu turi galimybę sutikti tiek daug asmenybių, su jomis pasikalbėti, galbūt iš jų pasimokyti, pasisemti išminties, įgyti naujų žinių, o svarbiausia – gali JIEMS padėti. Juk kartais užtenka žmogų tik išklausyti, jis iškart pasijus geriau, o tai yra didžiausias atlygis savanoriui.

Būsimų teismo savanorių mokymai truko vieną dieną. Buvo suteikta daug išsamios teisinės informacijos, kalbėta apie psichologinį pasiruošimą savanorystei teisme. Kad žinias įtvirtintume geriau, gavome mokomosios medžiagos: leidinį „Savanorio vadovas: kaip teikti paramą nukentėjusiesiems ir liudytojams teisme“ ir lankstinukų su visa kita informacija.

Mokymų metu įgyta patirtimi, įspūdžiais maloniai dalijosi ir teismo savanorių senbuvės. Jos su užsidegimu pasakojo, kokį malonumą teikia savanorystė, kokios emocijos užklumpa, kada tavo ištiesta pagalbos ranka priverčia nukentėjusįjį pasijusti saugiai, jis ima ir vėl pasitikėti savimi.

Dabar jau žinome, kad savanoris šioje įstaigoje padeda susiorientuoti teismo aplinkoje, jis turi būti gerai susipažinęs su teismo veikla. Savanoriai teikia praktinės informacijos, susijusios su teismo procesu ir jo eiga, tačiau nekonsultuoja teisiniais klausimais. Jie gali tik supažindinti su liudytojo ar nukentėjusiojo teisėmis ir pareigomis. Teismo savanoris turi mokėti prieiti prie žmogaus, išklausyti, patarti. Jis padeda teisme pasijusti saugiau ir drąsiau.

Teismo savanorių mokymus organizuoja Nacionalinė teismų administracija. Šiaulių apygardos teismas skelbia, kad tai jau ketvirti savanoriams skirti mokymai – juose dalyvauja 16 būsimų Šiaulių apygardos ir Šiaulių apylinkės teismų savanorių.Savanores teisme (4)

Šiaulių apygardos teismas yra pirmas Lietuvoje, kuriame teismo savanoriai savo misiją pradėjo dar prieš trejus metus.

Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius, sveikindamas savanorius, sakė, kad teismo savanoriai tapo neatsiejama teismų darbo dalimi.

„Jie darniai įsiliejo į nelengvą, bet be galo atsakingą teismų sistemos gyvenimą. Neišsilakstė, nepabėgo. Vadinasi, įdomu, žmonės supranta, kad jų pagalba yra reikalinga. Savanorystė teismuose yra patraukli visuomenei, tai labai svarbu, nes teisme atsidūrę žmonės turi jaustis saugiai, patogiai. Bendras teismo darbuotojų, savanorių darbas duoda gražų rezultatą“, – kalbėjo Vytautas Kursevičius.

Kaip skelbia Šiaulių apygardos teismas, dabar įstaigoje savanorių misiją reguliariai atlieka apie 10 savanorių, po šių mokymų jų gretas papildys dar 8 nauji nariai.   Savanores teisme (2)

Simona Verenkevičiūtė, OK16

Šiaulių apygardos teismo nuotraukos

Facebook komentarai