Susirasti darbą padės ir šypsena

Lapkričio 2 dieną į konsultaciją-seminarą susirinkę Šiaulių valstybinės kolegijos studentai iš personalo nuomos, rangos ir atrankos kompanijos UAB „Headex Group“ atrankų projektų vadovės regionams Tomos Stonkienės galėjo išgirsti daug naudingų patarimų apie tai, kaip ieškoti darbo.

Renginio Verslo ir technologijų fakultete pradžioje viešnia nuramino studentus, kad jų laukia ne paskaita, o tiesiog pokalbis, padėsiantis prisiminti svarbiausius dalykus, reikalingus darbo ieškantiems vaikinams ir merginoms. UAB „Headex Group“ sėkmingai dirba nuo 2003 metų, todėl įmonė gerai žino, kokie darbuotojai įmonėms yra patys reikalingiausi. Šios bendrovės atstovybės didžiausiuose Lietuvos miestuose ir didelė darbuotojų duomenų bazė leidžia teigti, kad įmonė ieškantiems darbo siūlo trumpiausius paieškų terminus ir galimybę rasti puikią darbo vietą.DSC_1755

Konsultacijoje-seminare kalbėta išties įvairiomis temomis: aptarti darbo paieškos būdai, šaltiniai ir mitai, vaizdžiai demonstruota, kokių esama gyvenimo aprašymų, kuo jie skiriasi nuo motyvacinių laiškų, nurodytos dažniausios ieškančiojo darbo pokalbio telefonu klaidos. Lektorė patarė, kaip dera elgtis pokalbio dėl darbo metu.

Dalyvavę šiame renginyje sužinojo, kad susirasti darbą gali padėti net ir šypsena – kuo daugiau mes šypsomės, tuo daugiau susikuriame ryšių, kurie gali būti lemiami mūsų karjeros kelyje. Buvo atkreiptas dėmesys į tai, koks turi būti žmogaus elektroninio pašto adresas, kaip reikia elgtis socialiniuose tinkluose. Kalbėtoja pabrėžė, kad svarbi ir kūno kalba, nes ji išduoda ir mūsų nusiteikimą, ir požiūrį į situaciją.

Toma Stonkienė kalbėjo labai nuoširdžiai, paprastai ir suprantamai, ragino studentus būti aktyvius, todėl susilaukė nemažai klausimų. Klausytojus domino, ar gyvenimo aprašyme reikia parodyti nekvalifikuotą darbą užsienyje, kaip elgtis, jeigu negali pasakyti net įmonės pavadinimo. Studentams buvo paaiškinta, kad gyvenimo aprašyme minėtinos ir praktikos, nes juose įgyti įgūdžiai ir gautos žinios taip pat vertingi, gali sudominti perspektyvaus darbuotojo ieškantį darbdavį. Personalo specialistė pabrėžė, kad svarbiausia yra eiti paskui savo svajonę: merginos ir vaikinai privalo turėti svajonių darbo vietą, tiksliai žinoti, koks atlyginimas tenkintų, suvokti savo galimybes ir gebėti potencialiam darbdaviui pasakyti, kodėl būtent jie turi būti priimti į vieną ar kitą darbo vietą. Nėra jokių neįmanomų dalykų, svarbiausia – turėti tikslą ir jo siekti.DSC_1756

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai