Gyvenimas bendrabutyje? Išbandyti verta!

Vieni bendrabučius giria, kiti – peikia, bet yra sakoma, kad jei studentas negyveno bendrabutyje, jis nematė didelės dalies studentiško gyvenimo žavesio. Šiaulių valstybinės kolegijos studentė pasakoja, kuo ypatingi šios aukštosios mokyklos bendrabučiai.

Kiekvieno jauno žmogaus gyvenime ateina toks laikas, kai reikia palikti mylimus ir šiltus tėvų namus. Vieniems tai iki širdies gelmių skausmingas procesas, kitiems – labai džiugi diena, kvepianti laisve, naujomis galimybėmis ir atradimais. Šis laikotarpis ypatingas, nes mokyklą pakeičia kolegija ar universitetas, nebelieka mokytojų, auklėtojų, o tik dėstytojai ir kuratoriai. 45 minučių pamoką keičia paskaita, kurios trukmė – 1 valanda ir 30 minučių. Šis naujas gyvenimo etapas dar vadinamas studentavimu.

Norint tapti tikru studentu, nepakanka tik įstoti į aukštąją mokyklą, įsigyti studento pažymėjimą, nusipirkti nešiojamąjį kompiuterį, storą bloknotą ir visada šalia savęs turėti kavos puodelį. Tikru studentu tampama, jeigu „paragaujama“ bendrabučio kasdienybės ir rutinos.

Apie bendrabučius sklando daugybė išgalvotų legendų, mistinių istorijų, bauginančių jaunus žmones. Bet ar žinojote, kad yra tokia vieta, kuri sugriauna visus stereotipus ir paneigia faktus apie bendrabučių keliamus nemalonius jausmus, verčiančius odą šiauštis pagaugais? Taip, tokia vieta yra Saulės mieste! Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK) džiugina studentų širdis gražiais ir tvarkingais bendrabučiais. Leiskite jus supažindinti su keletu akivaizdžių faktų, įrodysiančių, kad nerasite jaukesnės gyvenamosios vietos.Bendras vaizdas

ŠVK turi du bendrabučius: merginų ir vaikinų. Kadangi pastatai stovi šalia vienas kito, nuolatos vyksta abipusis komunikavimas, dažnai galima susimojuoti ar net susimirksėti pro langą. Vos įžengusius į bet kurį ŠVK bendrabutį, jus pasitinka ne kas kitas, o vienas geriausių žmogaus draugų – jaukumas. Jis švelniai įsikabina į parankę ir lydi visur, kur tik bežingsniuotumėte. ŠVK bendrabučio bendruomenė stengiasi, kad studentas, atsidūręs toli nuo gimtojo krašto, pajaustų namų šilumą ir gyventų visavertiškai. Jūs įžengiate į bendrabutį, kurio vestibiulį puošia kambarinės gėlės, primenančios mielą svetainės kampelį. gėlės

Kita naujovė – visur sukabinti didžiuliai veidrodžiai, kurie niekada neleidžia atrodyti netvarkingai. Bendrabutyje yra pasirūpinta ir studentų laisvalaikio praleidimu: visuose aukštuose galima žaisti stalo tenisą arba biliardą. Šios smulkmenos leidžia suprasti, kad jumis rūpinamasi, kad esate svarbūs ir reikalingi. Renovuotose bendrabučių kambariuose jūsų laukia patogios ir viskuo (ir baldais, ir buitine technika) aprūpintos gyvenamosios vietos.

Norite aplankyti išsvajotąją Turkiją, paragauti tikrų itališkų patiekalų ar išmokti ispanų kalbos? Visos šios galimybės yra ranka pasiekiamos ir lengvai įgyvendinamos! Skamba neįtikėtinai? Bet tai tikra tiesa! Pagal mainų programą Erasmus+ iš įvairiausių pasaulio kampelių atvykę studentai gyvena ŠVK bendrabučio pirmame aukšte, todėl būtina išnaudoti galimybes ir pažinti naujas kultūras, pasidomėti įvairių šalių papročiais, tradicijomis. Tai puiki proga artimai susibičiuliauti, susirasti naujų draugų, užmegzti gražią draugystę, kuri tęsis ir po studijų baigimo.

Aišku, kartais su užsieniečiais rasti bendros kalbos gali ir nepavykti, tačiau su savo kambario draugu bendrauti privaloma. Šis žmogus nejučia taps vienu iš svarbiausių asmenų jūsų gyvenime. Jūs kartu veiksite viską: žiūrėsite filmus, rūpinsitės vienas kito gerove, dalysitės pačiais gardžiausiais maisto kąsneliais, padėsite nepasiklysti mokslo pasaulyje,  prireikus atnešite stiklinę vandens. Iš pat pradžių jausitės keistai, bet pamažu taip priprasite prie šio naujo žmogaus, kad grįžę į namus suprasite, jog kažko trūksta, apsidairysite ir suvoksite – jau pasiilgote savo mielo kambario draugo. Naujas ryšys bus vienas iš tų geriausių dalykų, kuriuos suteikia gyvenimas bendrabutyje.

Gerą gyvenamosios vietos aurą kurti padeda malonūs ŠVK bendrabučio darbuotojai. Jeigu turite problemų, įvairūs rūpesčiai neleidžia naktimis ramiai miegoti arba paprasčiausiai norite draugiškai pasikalbėti, visada rasite darbuotoją, į kurį galėsite kreiptis, jus išklausys ir ras sprendimo būdą.

Įrengiant bendrabutį tikrai apie viską pagalvota. Viena vertus, yra suteikiamas šimtaprocentinis saugumo jausmas – koridoriuose įtaisytos vaizdo stebėjimo kameros. Kita vertus, studentai gali jaustis savarankiški – nėra budėtojų, kurie lieptų 22 valandą gesinti šviesas – gyventojams išduodamos specialios magnetinės kortelės, su kuriomis galima įeiti į bendrabutį ir tik į savo aukštą bet kuriuo paros metu. Toks pasitikėjimas ugdo atsakingumo jausmą, moko jauną žmogų teisingai pasirinkti, gebėti priimti savarankiškus sprendimus.kameros

Aplinka, dvelkianti namų jaukumu, naujos pažintys, užtikrintas saugumas, galimybė visapusiškai tobulėti – ŠVK bendrabučio suteikiami privalumai. Dėl jų verta išbandyti savarankišką gyvenimą bendrabutyje, kad po 10 ir daugiau metų jus sušildytų prisiminimai apie studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Santa Kuliavcevaitė, OK 16

Facebook komentarai