ERASMUS ir Šiaulių valstybinė kolegija įgyvendina svajones

Greta Mišuraitė aukštojo mokslo diplomą, įrodantį, kad ji Šiaulių valstybinėje kolegijoje baigė Turizmo ir viešbučių studijų programą, gavo tik šių metų birželį, o dabar vakarykštė studentė jau gali pasigirti naujomis pareigomis. Ji yra organizacijos BVÖ Bildungsberatung und Vermittlungsagentur GmbH, daug metų vykdančios ERASMUS+ veiklas, vadovės asistentė.

Kai prieš kelerius metus Greta rinkosi studijas, turizmo specialybė ją sugundė savo specifika – galimybe keliauti ir pažinti. Visi žmonės turi savo įkvėpėjų, raginančių imtis veiklos ir nenuleisti rankų, Gretai Mišuraitei toks žmogus buvo ir yra Rimvydas Širvinskas, dar vadinamas Makaliumi. Studijuodama mergina bandė kuo daugiau laiko skirti kelionėms, tačiau neišdrįso pasinaudoti ERASMUS galimybėmis. Prie šios programos prisijungti ji surizikavo jau po studijų baigimo, kai mokslai neberūpėjo. Kaip pripažįsta pašnekovė, tai buvo geriausias jos pasirinkimas! Abejojantiems, ar verta išbandyti absolvento praktiką užsienyje, Greta garsiai sako – VERTA!ant tilto

Pašnekovė praktiką atliko vienoje iš labiausiai pažengusių Europos šalių – Austrijoje. Ši šalis merginą nuo seno traukė savo istorija ir kultūra, bet baugino tuo, kad dar niekada gyvenime neteko mokytis vokiečių kalbos. Tai buvo dar vienas iššūkis – išmokti kalbėti vokiškai. Atlikdama praktiką, Greta gavo nuolatinį darbo pasiūlymą ir juo pasinaudojo.

Absolvento praktiką Greta atliko dviejose vietose – St. Veit a/d Glan (kaip biuro darbuotoja) ir St. Kanzian (kaip 4 žvaigždučių viešbučio darbuotoja). Biure būdavo viskas labai ramu, todėl mergina dirbo be jokios įtampos: sėdėjo prie kompiuterio, bendravo su studentais, koregavo internetinį puslapį ir padėdavo savo bosei. Viešbutyje darbas buvo aptarnavimo srityje, todėl reikėjo nuolatos bendrauti su klientais anglų kalba, pavyko susipažinti su daugybe žmonių ir užmegzti tvirtus kontaktus su tais, kurie, jei prireiks, tikrai padės ateityje. Šis laikas buvo pats smagiausias. Kadangi tame kolektyve Šiaulių valstybinės kolegijos absolventė buvo vienintelė lietuvaitė, ji turėjo suktis ir ieškotis draugų, su kuriais galėtų leisti laiką.

 Organizacija, kurioje Greta dirba dabar, per metus priima 800 praktikantų iš Estijos, Latvijos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Lietuvos, Ispanijos, Lenkijos ir kitų Europos Sąjungos šalių. Studentai ir mokiniai atvyksta iš profesinių mokyklų, kolegijų ir kitų aukštųjų mokyklų (daugiau apie organizaciją žr. http://www.abiedermann.at). BVÖ Bildungsberatung und Vermittlungsagentur GmbH dirba ne tik Austrijoje, bet turi dar tris skyrius Vokietijoje ir Lenkijoje.

Kai pabaigs praktiką, Greta Mišuraitė planuoja tapti tikra darbuotoja, ji tikisi ateitį sieti su šia šalimi. Bet, kaip sakoma, Dievo keliai nežinomi, todėl kol kas mergina nieko nenori spręsti iš anksto. Ji stengsis būti šioje šalyje, bet nusiteikusi ir Lietuvos nieku gyvu nepamiršti.

Gretai teko dirbti daug ir ilgai – nuo 5 iki 14 valandų per dieną. Ji gali drąsiai sakyti, kad išmoko ir gali dirbti visur, kur tik nori. Kai turėjo laisvo laiko, Greta Mišuraitė aplankė Klagenfurtą, Veneciją, užkopė į Alpes, išragavo visus tradicinius austriškus patiekalus ir gėrimus, buvo keliuose austriškos muzikos koncertuose, kurie vyko prie jos darboviečių, susipažino su be galo nuostabiais asmenimis iš Vengrijos, Austrijos, Slovėnijos, Latvijos, Vokietijos, Italijos. MiesteKalnai vakare

Visi šie žmonės padėjo sunkiu metu, kai Gretai atrodė, kad ji viską mes ir grįš į Lietuvą. Naujieji draugai privertė suprasti, ką reiškia tikra draugystė ir tolerancija, kas yra kas, kuo pasitikėti, kur nuvykti ir ką daryti. Tiek su biuro bose, tiek su viešbučio šefais ji sutarė be galo gerai ir gali pasakyti, kad austrai yra labai draugiški ir paslaugūs žmonės, palaiko savo kultūrą ir tradicijas, net į darbą eina su tautiniais rūbais. Pašnekovei tai atrodė keistai, nes Lietuvoje nusisukta nuo tautiškumo ir perimtos kitos tradicijos, suglobalėta, supanašėta.

Pašnekovei prisijaukinti Austriją pavyko gerai, nes austrai yra labai draugiški. Parduotuvėje priimta su visais pasisveikinti tik į ją įėjus. Lietuvoje tai atrodytų keistai. Kuo toliau, tuo labiau Gretai tokia tradicija patinka, nes taip ir apsipirkimas mielesnis tampa. Planuojantiems kada nors nuvykti į Austriją, mergina pataria pirmiausia paragauti knudel su slyvų arba džemo įdaru, autentiško austrų patiekalo, kuris yra labai skanus. Tai tešlos kamuoliukai su saldžiu džemo ar slyvų įdaru, patiekiami su uogiene ir svieste keptais džiūvėsiais. Taip pat gardus yra apfelstrudel – sluoksniuotas pyragas su obuolių įdaru, patiekiamas su vanilės padažu.

Greta pripažįsta, kad jai labiausiai pravertė dėstytojos V. Pranevičienės paskaitos apie stalo serviravimą, etikos dėstytojos paskaitos apie darbo etiketą (kaip rengtis, kaip laikyti rankas, kaip kalbėti ir t. t.). Daugiau visko išmokė darbdaviai.Greta kalnuose

 

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai