Tinklaraščio pašnekovės – skirtingų fakultetų studentės. Joms šie studijų metai – jau paskutiniai. Greta Jočytė yra Organizacijos komunikacijos studijų programos trečiakursė, be to, dar vadovauja visiems Šiaulių valstybinės kolegijos studentams, o Karolina Matelionytė studijuoja Bendrosios praktikos slaugos programoje, aktyviai dalyvauja Savanorių akademijos#11 veikloje.
Paklaustos apie tai, kuo studentas skiriasi nuo mokinio, abi pašnekovės lyg susitarusios tvirtina, kad studentai laisvesni.
Karolinai atrodo, kad studentiškas gyvenimas yra tarsi įvairiapusiškesnė mokinio gyvenimo variacija. Studentas, pasak merginos, yra žmogus, gebantis laviruoti tarp mokslo ir kitokio nei mokinio gyvenimas labirintų. Greta įžvelgia daug studento ir mokinio gyvenimo skirtumų, tačiau pagrindiniu ji laiko studento laisvumą dvasine prasme. Studentas studijuoja, kad vėliau galėtų dirbti pagal pasirinktą specialybę, studijuodamas jis dar atranda save ir kitur. Kolegijos studentų prezidentė yra įsitikinusi: kol studijuojantys vaikinai ar merginos 100 proc. neįsitraukia į akademinę veiklą, studentavimą, tol jie nepajunta, kuo studentas skiriasi nuo mokinio.

Pašnekovės savo nuomonę turi ir apie Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) studentus. Greta savo studijų draugams negaili gerų žodžių: jos nuomone, ŠVK studentai yra garbingi ir atviri, dažnai nebijo reikšti nuomonės, kritikuoti. Svarbiausia, kad studentai visada pasiryžę atstovauti savo kolegijai, supranta jos vertę. Karolinos nuomone, visi Šiaulių valstybinės kolegijos studentai yra skirtingi, turi savų siekių ir planų. Ši pašnekovė mato skirtumų tarp abiejų fakultetų studentų. Verslo ir technologijų fakulteto ir Sveikatos priežiūros fakulteto studentai skiriasi požiūriu į tam tikrus dalykus: vieni į skaičius, techniką ar iškalbos meną, kiti – į žmogaus kūną žvelgia nauju kampu nei iki studijų.

Merginos studentų gyvenime įžvelgia ir problemų. Karolinai atrodo, kad studentams labiausiai trūksta akademinio savarankiškumo, iniciatyvumo ir platesnės saviugdos, bet jauni žmonės nestokoja šelmiško juoko ir žvitrių spindinčių žvilgsnių. Studentė turi pastabų aukštojo mokslo sistemai. Karolina svarsto, kad galbūt vertėtų keisti studijų proceso terminų išdėstymą, nes dabar vienu metu reikia atlikti daug veiklų – ir ruoštis atsiskaitymams, ir praktikuotis, ir rašyti baigiamąjį darbą. Studentei norėtųsi, kad neiškiltų grėsmė visų darbų rezultatų kokybei.
Greta Jočytė su susižavėjimu kalba apie Tarptautinę studentų dieną, kurios metu, kaip teigia studentų prezidentė, prisimenama, kaip vis dėlto gera būti studentu, kaip studentai vertina savo aukštąją mokyklą ir galimybę joje mokytis. Kaip vieną iš esminių problemų Greta nurodo pinigų, reikalingų sumanymams įgyvendinti, stygių. Studentų galvose nuolat sukasi šimtai idėjų, bet visada reikia atsižvelgti į finansines galimybes. Žinoma, jauniems žmonėms netrūksta išradingumo ir gebėjimo išsisukti iš padėties turint kad ir visai nedaug lėšų.
Iki Gretos kadencijos pabaigos – vos du mėnesiai. Studentų prezidentės planuose – dar daug darbų, kuriuos ji nori spėti padaryti per likusį studijų laiką.
Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė
Silvija Papaurėlytė-Klovienė
Facebook komentarai