Mokinius sudomino projektas „Bendrauk, sportuok ir spinduliuok“

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto inicijuoto projekto „Bendrauk, sportuok, ir spinduliuok“ veiklose aktyviausiai dalyvavo Šiaulių sanatorinės mokyklos, Vaikų globos namų „Šaltinis“ ir Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviai.

Kartu su biomedicinos mokslų katedros lektore E. Tamašauskiene Šiaulių sanatorinės mokyklos aštuntokai ir paaugliai iš globos namų „Šaltinis“ diskutavo apie sveikatos sampratą, sveiką gyvenseną, esmines jos nuostatas, fizinio aktyvumo svarbą paauglystėje, atliko įvairius testus, dalyvavo mankštose.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sanatorinėje mokykloje 5–6 klasių mokiniams vyko paskaita „Lytiškumas ir sveikata“. Lektorė V. Vaikasienė kalbėjo apie šeimą, jos struktūrą, šeimos vertybes, išaiškino šeimos ir lytiškumo sampratas. Mokiniai diskutavo apie tai, kokią įtaką ankstyvas lytinis gyvenimas daro kiekvieno žmogaus sveikatai. Tikėtina, kad paskaita padės įgyti atsakingo lytinio elgesio ir brandžių tarpasmeninių santykių kūrimo gebėjimų, sustiprins vaikų dvasinę, fizinę, psichinę būseną, socialinę gerovę ir sėkmingą funkcionavimą tarpasmeninių santykių srityje. Sanatorinės mokyklos pedagogai, įvertinę lektorės V. Vaikasienės kompetenciją ir temos aktualumą, papildomai pageidavo seminaro mergaitėms apie mergaičių asmens higieną.

Kartu su lektore V. Šarauskiene diskutuodami apie smurtą, vaikai sužinojo apie jo rūšis ir formas. Diskusija padėjo vaikams suprasti smurto priežastis, jie mokėsi efektyviau bendrauti, būti pakantesni. Moksleiviai buvo įtraukti į situacijų analizę, bandė pozityviai spręsti smulkius konfliktus, taikyti bendrą smurto neutralizavimo modelį – moksleiviai suprato, kad jie patys gali labai daug pakeisti.

Projekto veikloje „Socialinių įgūdžių ugdymo pratimai“ socialinio darbo katedros lektorė N. Vaitiekienė kartu su Guste Žitinevičiūte ir Ieva Jurevičiūte – savanorėmis iš SD16 grupės – inicijavo burbulų terapijos užsiėmimus Šiaulių sanatorinės mokyklos 5–7 klasių mokiniams  ir vaikų globos namų „Šaltinis“ auklėtiniams. Studentės papasakojo vaikams apie terapijos procesą, supažindino su neįprasta piešimo technika, bendravo terapijos metu, patarė, padėjo piešti. Kai kurie mokiniai darbus išsinešė, piešinius norėdami parodyti savo draugams. Po užsiėmimo vaikai išėjo laimingi, džiaugdamiesi naujais potyriais ir pasiryžę išmokyti naujos technikos savo draugus.

Paskaitoje apie dažniausias jaunuolių veido odos problemas ir priežastis kartu su biomedicinos mokslų katedros lektore V. Galvanauskaite moksleiviai išsiaiškino, kaip prižiūrėti veido odą.

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto T. Kneižienės vardo sporto salėje realizuojant šį sveikatinimo projektą  vyko finalinės krepšinio varžybos tarp ŠVK vaikinų krepšinio komandos ir Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleivių. Sportinėje veikloje stiprinta moksleivių sveikata, varžybų metu ugdyti sąžiningo rungtyniavimo įgūdžiai, stiprintas bendruomeniškumo jausmas. Fizinis aktyvumas didina pasitikėjimą ir savigarbą, teigiamai veikia emocinę ir fiziologinę būseną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tikėtina, kad moksleiviai, įgiję daugiau žinių apie fizinio aktyvumo įtaką sveikatai, asmens higieną, emocinę gerovę, labiau susimąstys apie sveikatos svarbą kasdieniame gyvenime, stengsis formuoti teisingą požiūrį, ugdytis sveiko gyvenimo būdo įpročius.

Neformalaus ugdymo centro vedėja Sigita Damanskienė

Facebook komentarai