Praktika Šiaulių valstybinėje kolegijoje – puikus pasirinkimas!

Praktikos laukia visi studentai, nes taip galima realiai prisiliesti prie savo specialybės. Geras praktikos vietos pasirinkimas ne tik užtikrina, kad bus galima gauti naujų žinių, bet kartais padeda susirasti ir darbo vietą. Organizacijos komunikacijos programos trečio kurso studentės Justina Tumaitė ir Kristina Česnauskaitė yra įsitikinusios, kad praktika Šiaulių valstybinėje kolegijoje yra puikus pasirinkimas siekiant prie teorinių žinių pridėti kuo daugiau praktikos.

Savo praktikos vietą Kristina Česnauskaitė pasirinko išgirdusi teigiamų atsiliepimų apie praktiką Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Kristina prisipažįsta, kad anksčiau ji labai bijodavusi kalbėti viešai. Faktas, kad praktikos metu studentai kaip tik daug turi kalbėti viešai, studentei taip pat padėjo nuspręsti, nes, merginos nuomone, susidūrimas su savo baimėmis jas padeda įveikti.

Justina Tumaitė viename iš Šiaulių valstybinės kolegijos renginių sakė sveikinimo kalbą. Po renginio Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Lina Liesienė pakvietė atlikti praktiką kolegijoje. Dabar Justina yra dėkinga už pakvietimą ir labai džiaugiasi sutikusi.

Iš kairės – Kristina Česnauskaitė ir Justina Tumaitė
Iš kairės – Kristina Česnauskaitė ir Justina Tumaitė

Praktika savo aukštojoje mokykloje ir Justinai, ir Kristinai tikrai nebuvo monotoniška. Svarbiausia užduotis – pristatyti kolegiją tikslinėms auditorijoms. Studentėms teko vykti į įvairias mokyklas, ten jos bendravo su mokiniais, supažindino juos su kolegijoje vykdomomis studijų programomis, veikla po paskaitų ir kt. Justina ir Kristina bendravo su į kolegiją pasisvečiuoti atvykusiais vaikinais ir merginomis iš Šiaulių miesto ir rajono mokyklų, pasakojo apie kolegiją ir studentų galimybes. Justina labai įdomia užduotimi vadina lankymąsi renginiuose. Reikėjo ne tik stebėti renginius, bet ir  juos fotografuoti, o vėliau – aprašyti. Visos praktikos metu skirtos užduotys buvo orientuotos į būsimojo organizacijos komunikacijos specialisto veiklas. Abi merginos stovėjo ir prieš labai didelę auditoriją – joms buvo patikėta vesti koncertų salėje „Saulė“ vykusį metų geriausiųjų apdovanojimo renginį S.V.A.K.O. 2017. Šią užduotį Kristina ir Justina atliko puikiai.

Studentės renginyje S.V.A.K.O. 2017
Studentės renginyje S.V.A.K.O. 2017

Kristina drąsiai teigia, kad praktika Šiaulių valstybinėje kolegijoje pateisino jos lūkesčius. Kolegija turi viešųjų ryšių specialistę Urtę Drąsutytę, ji merginoms atskleidė visas šio darbo subtilybes ir labai daug ko išmokė. Studentė konstatuoja: Šiaulių valstybinė kolegija suteikia visas galimybes, kad praktika būtų nenuobodi ir studentas sukauptų kuo daugiau įgūdžių. Kolegijoje nebaisu klausti, jei kas neaišku, visada bus aiškiai atsakyta. Jei buvo atlikta kokia užduotis, tai studentui yra pasakoma, kas buvo gerai, ką reikia pataisyti, todėl tikėtina, kad vėliau klaidų bus dar mažiau.

Kristina siūlo praktikos vietą rinktis labai atsakingai, nes tai gali būti ir pirmoji darbo vieta. Ji mano, kad geriausia būtų atlikti praktiką ten, kur tikrai kažko išmokstama, nes reikia išnaudoti tą laiką, kai dar galima mokytis ir įtvirtinti profesines žinias. Justina studentams pataria atlikti praktiką kolegijoje, nes ji bus kokybiška ir orientuota į specialybę.

Kartu su viešųjų ryšių specialiste Urte Drąsutyte
Kartu su viešųjų ryšių specialiste Urte Drąsutyte

 

Aistė Sabinskaitė, OK15

Facebook komentarai