Iniciatyviausi 2017 metų dėstytojai: ir darbas, ir laisvalaikis su automobiliais

Transporto inžinerijos katedros lektoriai Tomas Kalinauskis ir Ramūnas Ignatavičius svarbiausiu 2017 metų darbu vadina kartu su studentais sukurtą lenktyninį automobilį.

Transporto inžinerijos katedros lektorių Tomą Kalinauskį žinia, kad jie su kolega Ramūnu Ignatavičiumi siūlomi kaip kandidatai apdovanojimų S.V.A.K.O. 2017 nominacijai METŲ INICIATYVA, pradžiugino. Ramūnas tvirtina, kad nominacija jam buvo netikėta, nes dėstytojas įsitikinęs, jog tikrai buvo vertesnių kolegų, nuveikusių įdomesnių darbų ir garsinusių Šiaulių valstybinės kolegijos vardą tarptautiniuose renginiuose.Metų iniciatyva 2017

Kolegijoje Tomo Kalinauskio neįmanoma nepastebėti dėl įvairių jo veiklų, apie kurias būtų galima pasakoti labai daug. Tarp įgyvendintų šio dėstytojo idėjų – netradicinė kalėdinė eglutė iš įvairiausių automobilio detalių. Minėtini įspūdingi studentų baigiamieji darbai. Vien ko vertas pagal anglų gaminamą „Lotus“ modelį suprojektuotas ir pagamintas lenktyninis automobilis, kuris buvo pristatytas birželio mėnesį! Tomas Kalinauskis paskatino studentus imtis šio projekto, buvo atsakingas už jo mechaninę dalį, o Ramūnas Ignatavičius rūpinosi baigiamojo projekto įforminimu ir aprašymu. Kaip MANO KOLEGIJAI jau buvo minėjęs Tomas, automobilio konstravimą galima prilyginti burtams: „Galvą pasukti tikrai reikėjo. Tai lyg burtai, jų pritaikymas. Viską modifikavome pagal save. Antro tokio identiško automobilio tikrai neįmanoma rasti.“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje sukonstruotas bolidas yra varomas benzinu, geba išvystyti 170 kilometrų per valandą greitį. Apie 600 kilogramų sveriančiame bolide gali važiuoti 2 žmonės. Ramūnas Ignatavičius šio automobilio konstravimą taip pat vadina didžiausiu ir sudėtingiausiu darbu ir džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti tikslą ir sukurti važiuojantį automobilį.Ignatavicius_Kalinauskis

Šis lenktyninis automobilis nėra vienintelė Šiaulių valstybinės kolegijos studentų ir dėstytojų sukurta transporto priemonė. Tomas Kalinauskis ir Ramūnas Ignatavičius kartu su būsimaisiais  2018-ųjų metų absolventais vėl pluša Kolegijos garaže – jau suprojektuotas ir konstruojamas elektrinis kartingas.

Pasak Ramūno Ignatavičiaus, šiuolaikinius studentus domina ne vien tik teorija, bet ir praktiniai dalykai, rūpi pritaikyti savo žinias. Jo kolega Tomas mano, kad jauni žmonės labai reiklūs ir inovatyvūs. Jeigu nori nustebinti, privalai būti už juos vienu žingsniu pirmesnis. Lektorius ir pats skatina studentus nestovėti vietoje, tobulėti, perduoda savo entuziazmą, dirba neskaičiuodamas valandų, kartais garaže su studentais išbūna nuo ryto iki vakaro.

Abiejų dėstytojų ir laisvalaikis susijęs su automobiliais. Ramūnas Ignatavičius 2017 metais dalyvavo geriausio Lietuvos vairuotojo konkurse, kuris vyko Šiauliuose. Trasoje savo jėgas išbandė ir Tomas Kalinauskis – praėjusiais metais dalyvavo lenktynių „Autoplius.lt Fast Lap“ II etape, vykusiame Estijoje.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai