Turkija Erasmus+ studento akimis

Automobilių techninio eksploatavimo programos antrakursis Aivaras Žukauskas pasakoja apie studijas Turkijoje ir pažeria praktiškų patarimų tiems, kurie dar tik ruošiasi vykti į šią šalį.

Ilgai laukta išvykimo diena ir pagaliau – skrydis maršrutu Vilnius–Stambulas–Hatajus. Visa kelionė truko maždaug 4 valandas. Taip pat Stambulo oro uoste dar reikia laukti skrydžio: keliaudamas į priekį laukiau dvi valandas, grįždamas – keturias.

Hatajuje nusileidau apie septintą valandą vakaro. Lietuvoje palikau rudenį. Nuvykęs lauke pajutau apie 30 laipsnių karštį. Manęs laukė studijos Iskanderune esančiame universitete. Vykdamas į bendrabutį galbūt patyriau vadinamąjį kultūrinį šoką – pradedant labai šiltu oru ir baigiant transporto eismu ar įspūdingais vaizdais.

1506170073236

Šalia bendrabučio vyko pagrindinio kelio remonto darbai, todėl dalis kelio į universitetą – labai sudėtinga. Vis dėlto įspūdžiai viską užgožia, ypač kai eini į universitetą su vadinamuoju draugu, kambarioku iš Pakistano (nuo mano bendrabučio iki universiteto reikia žingsniuoti maždaug 2 km, 15 minučių kelio).

Universiteto teritorija man atrodė be galo didelė, dar ne viskas iki galo padaryta, trūksta daug pastatų. Darbus planuojama užbaigti 2022 metais. Šiuo metu esantys pastatai gražūs, tvarkingi ir švarūs. Daug auditorijų pamatyti neteko, nes studijavau individualiai su dėstytojais, jų kabinetuose. Dėstytojai kalba anglų kalba, kai kurie tikrai labai gerai, todėl mokantis ir bandant suprasti dalyko esmę problemų nebuvo.

Iskenderunas nėra miestas, tai lyg rajonas, nes didesnis miestas yra Hatajus. Begalė žmonių, transporto, parduotuvių. Įvairus valgių pasirinkimas. Jei lankytumėtės Iskenderune, siūlau išbandyti „By Chicken“ donerius. Tik užsisakydami pasakykite, kad esate iš Lietuvos, padarys juos didesnius, skanesnius.Pabaigai 2

Iskanderunas tvarkingas, mieste žmonės labai draugiški. Jei tik visi suprastų anglų kalbą, padėtų kaip galėdami. Aišku, reikia saugotis ir sukčių, kurie gali išvilioti jūsų pinigėlius, laikyti svarbius daiktus prie savęs. Dalyje mažesnių parduotuvių nėra užrašytų kainų, todėl pardavėjas turistui gali sugalvoti ir didesnę kainą. Kai jau žinai, kiek maždaug viskas gali kainuoti, galima derėtis ir sakyti, kad kaina bloga. Gražioji Iskenderuno dalis – Iskenderun Sahil, kitaip tariant, tiesiog jūros pakrantė. Atsiveria gražus vaizdas, kalnai, jūra, laivai, sportas ir kitos pramogos.Pabaigai

Aivaras Žukauskas, ATE16

Facebook komentarai