Nauji įspūdžiai iš praktikos Portugalijoje

Būsimoji burnos higienos specialistė Ineta programos Erasmus+ galimybėmis pasinaudojo jau antrą kartą. Dabar ji džiaugiasi naujomis patirtimis iš praktikos Portugalijoje.

Esu Ineta Adomaitytė, Burnos higienos studijų programos studentė. Grįžau iš jau antrosios praktikos pagal Erasmus+ mainų programą. Pirmą kartą vykau dviejų mėnesių praktikos į Jungtinę Karalystę, o šįkart turėjau galimybę įgyti daugiau patirties Portugalijoje esančiame Portalegrės politechnikos institute.

Gyvenau Portalegrėje, mažame, tačiau labai draugiškame ir jaukiame mieste, kur beveik visi vieni kitus pažįsta. Iš pradžių praktiką atlikau instituto klinikoje, tačiau vėliau man buvo suteikta galimybė stebėti privačios klinikos darbą. Taigi, didžiąją dalį laiko praleidau nuostabiame privačios klinikos „Smilealegre“ kolektyve, kur išmokau daugybę naujų dalykų, nes mačiau ne tik burnos higienisto darbą, tačiau dar galėjau semtis patirties iš gydytojo odontologo ir gydytojo ortodonto.25488447_1734033706628128_2882360385089682518_o

Šie du mėnesiai praskriejo be galo greitai, užmezgiau ryšius su daugybę naujų žmonių: tarp jų buvo portugalų, brazilų, turkų, prancūzų ir net keli lietuviai. Instituto koordinatorius José paliko didelį įspūdį, niekada negalvojau, kad tokį rūpestį ir palaikymą, visapusišką pagalbą galima gauti iš visai nepažįstamo žmogaus. Jis taip pat leido su mumis laisvą laiką: ėjome į koncertus, kavines, restoranus, vaikščiojome po miestą, skynėme apelsinus, keliavome į Ispanijos miestą Badachosą. Aplankiau Portą, Lisaboną, ten nuostabiai praleidau laiką: pamačiau tiek daug gražių vietų, gėrėjausi nauja kultūra ir papildžiau ne tik savo profesinę, bet gyvenimišką patirtį. Tai visada išliks su manimi.

Muito Obrigado (lie. labai ačiū) už tokią nuostabią galimybę pamatyti ir patirti tiek daug naujų įspūdžių!   IMG_20180119_112434_486DSCF1496

 

Ineta Adomaitytė, BH15

Facebook komentarai