Erasmus+ patirtis Portugalijoje: grožiu pakerėjusi gamta ir naujos erdvės pažinimo džiaugsmas

Karolina Mikalauskaitė – trečio kurso Bendrosios praktikos slaugos studentė, rudens semestrą pagal Erasmus+ mainų programą praleidusi Portalegrės institute Portugalijoje. Studentė džiaugiasi, kad galėjo išvykti ir pasinerti į visiškai kitokią kasdienę veiklą. Svetur ji nesijautė svetima – buvo maloniai sutikta ir priimta tarsi į šeimą.

„Vis mąsčiau, kaip paįvairinti savo mokslo veiklą. Labai norėjau studijuoti Didžiojoje Britanijoje, bet tada aptikau elektroninį laišką, kuriame buvome kviečiami dalyvauti programoje Erasmus+. Jau kitą dieną pateikiau prašymą, nors neturėjau daug vilčių. Tikrai greitai gavau atsakymą, kad esu priimta dalyvauti šioje programoje. Beliko susitvarkyti dokumentus ir keliauti į Portugaliją“, – pasakoja Karolina.Prad

Atvykusiai į Portugaliją studentei buvo šiek tiek baisu, kaip reikės nukeliauti iš Lisabonos į Portalegrės miestelį, tačiau, anot merginos, tai nebuvo sudėtinga, nes žmonės labai geranoriškai padėjo. Pasinaudojusi patarimais, Karolina už pusdienio atvyko į reikiamą vietą.

„Kelionės metu galėjau pasigrožėti gamtos įvairove – ji stulbino! Atvykus į Portalegrę, mane pasitiko koordinatorius Jose Polainas ir kiti jau anksčiau atkeliavę studentai. Pirmiausia koordinatorius nuvežė į gyvenamąją vietą, aprodė ją, leido pailsėti, o jau vakare sutarėme apžiūrėti miestelį. Netrukus pamatėme savo mokymosi įstaigą, institutą. Susipažinome su būsimais dėstytojais, direktoriumi. Portugalai labai malonūs ir draugiški žmonės“, – įspūdžiais dalijasi Karolina.

Bendrosios praktikos slaugos programos studentė džiaugiasi, kad pirmąjį mėnesį kiekvieną savaitgalį galėjo keliauti po turistų pamėgtus miestelius.

„Turėjome galimybę nemokamai keliauti aplink savo miesto rajoną Alentejo, pramogavome, taip pat susipažinome su studentais iš kitų šalių, pasidalijome įspūdžiais. Nuoširdžiai skatinu ir kitus studentus dalyvauti mainų programose, nes tai labai įdomu ir palieka neišdildomų įspūdžių. Portugalijoje išmokau savarankiškai susitvarkyti su problemomis ir rūpesčiais. Pamačiau neapsakomo grožio gamtą, senus paminklus, susipažinau su kita kultūra, ragavau tradicinio maisto“, – savo patirtį Portugalijoje apibendrino Karolina.galas

galas2Karolina Mikalauskaitė akcentuoja tris priežastis, kodėl verta dalyvauti Erasmus+ mainų programoje:

  • anglų kalbos tobulinimas;
  • naujos kultūros pažinimas, nauji draugai;
  • didžiausias pliusas dalyvaujant Erasmus+ mainų programoje – visapusiška patirtis ir iššūkiai, kitokia erdvė, nauja aplinka.

Viešųjų ryšių specialistė Urtė Drąsutytė

Facebook komentarai