Pagrindiniai Lietuvių kalbos dienų veikėjai – studentai

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai aktyviai įsitraukė į skirtingas Lietuvių kalbos dienų veiklas – rašė dailyraštį, skaito pasakas Šiaulių jėzuitų mokyklos vaikams, kartu su dėstytojais klausysis paskaitos apie kalbos taisyklingumą.

Vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje tradiciškai vyksta Lietuvių kalbos dienos. Mokyklos, universitetai ir kolegijos, kitos institucijos kviečia į renginius, skirtus Lietuvos šimtmečiui paminėti, lietuvių kalbos sklaidai ir prestižui didinti.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje pagrindiniais visų šiųmetinių Lietuvių kalbos dienų veikėjais galima vadinti studentus.

Vasario 19–23 dienomis Organizacijos komunikacijos ir Statybos programų antrakursiai, Įmonių ir įstaigų administravimo, Aplinkos apsaugos, Autotransporto elektronikos, Socialinio darbo ir Tarptautinio verslo pirmo kurso programų studentai dalyvavo dailyraščio akcijoje „Rašome abėcėlę“.

Lietuviu kalbos dienos (4) Kaip papasakojo labai geranoriškai prie šios iniciatyvos prisidėjusios ir užsiėmimų metu jai laiko skyrusios Vadybos ir komunikacijos katedros lektorės Eglė Dumšienė ir Gintarė Kulbeckienė, užduotis dailiai parašyti lietuvių kalbos abėcėlę nepasirodė labai paprasta. Studentai patys pastebėjo, kad jie primiršę, kaip taisyklingai turėtų atrodyti rašytinės raidės. Dailiai išmarginti lapai – įrodymas, kad vaikinai ir merginos tikrai stengėsi, stropiai atliko užduotį. Akcijos rezultatą, t. y.  kelias dešimtis dailyraščio darbų, galima pamatyti Bibliotekoje ir savarankiškų studijų centre.Lietuviu kalbos dienos (2)

Nuo vasario 26 iki kovo 6 dienos Socialinio darbo katedros lektoriaus Beno Gudinavičiaus paskatintos savanorės, Socialinio darbo studijų programos pirmo kurso studentės Justina Gailiušytė, Simona Mikalauskaitė, Inga Ragauskaitė ir Liveta Tamutytė kiekvieną dieną eina į Šiaulių jėzuitų mokyklą ir skirtingų klasių mokiniams skaito naujausių lietuvių autorių kūrinių vaikams ištraukas. Studentės džiaugiasi maloniu mokyklos vadovų ir pedagogų priėmimu, šiltu santykiu su vaikais.Lietuviu kalbos dienos (1)

Kovo 8 dieną Lietuvių kalbos dienų renginius baigs Vadybos ir komunikacijos lektorės Eglės Dumšienės paskaita „Taisyklingos medikų kalbos link“.

Lietuvių kalbos dienų renginių Šiaulių valstybinėje kolegijoje organizatorius – Komunikacijos ir rinkodaros skyrius.Lietuviu kalbos dienos (5)

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai