Audronė Rimkevičienė: matematika, kalnai ir Italija

Senovės Graikijos filosofas Sokratas yra pasakęs: „Jeigu tikrai nori patekti į Olimpo kalną, neabejok, kad kiekvienas žingsnis veda tave jo pusėn – ir to bus gana“. Šis teiginys labai tinka Šiaulių valstybinės kolegijos Elektros inžinerijos katedros lektorei Audronei Rimkevičienei, vasario pabaigoje Vilniaus universitete apgynusiai daktaro disertaciją „Periodinių Hurvico dzeta funkcijų asimptotinių savybių tyrimai“ (matematika 01 P).

Naujoji mokslų daktarė papasakojo apie savo kelią mokslinio laipsnio link. Šiaulių valstybinėje kolegijoje Audronė Rimkevičienė pradėjo dirbti 2007 metais, nors dar iki 2012 metų sausio buvo ir viena iš Šiaulių Didždvario gimnazijos tarptautinio bakalaureato programos mokytojų, dėstė gimnazistams matematiką anglų kalba. Kadangi Audronė mėgsta naujoves, ją domina mokslo pasiekimai, savaime suprantamas buvo sprendimas išbandyti jėgas doktorantūroje. Nuo 2009 metų prasidėjo darbas su prof. dr. Roma Kačinskaite, kuri dirbo kolegijoje. Vėliau Audronė Rimkevičienė susipažino su prof. habil. dr. Antanu Laurinčiku, jis ir tapo mokslinio darbo vadovu. Taip po 30 metų Audronė Rimkevičienė vėl grįžo į savo fakultetą, t. y. 2014 metais įstojo į Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto nuolatinių studijų doktorantūrą. Dėstytoja labai didžiuojasi ir džiaugiasi, kad jai teko garbė dirbti su tokiu pasaulinio lygio matematiku.

Mokslinis darbas – ne tik disertacijai

Audronė Rimkevičienė savo disertacijoje įrodė nemažai ribinių (vienmačių, jungtinių, diskrečiųjų) teoremų periodinėms Hurvico dzeta funkcijoms, apėmė visą jų parametro reikšmių spektrą, identifikavo ribinius tikimybinius matus. Po disertacijos gynimo daktarė ir toliau planuoja dirbti šioje srityje. Kolegijoje ji kai kurių programų studentams dėsto apie kompleksinius skaičius. Taip sutapo, kad dėstytoja pasirinko labai įdomias dzeta funkcijas, tiksliau – periodinę Hurvico dzeta funkciją, kurioje naudoja kompleksinį kintamąjį, periodinę kompleksinių skaičių seką. Periodinės Hurvico dzeta funkcijos užima ypatingą vietą šiuolaikinėje analizinėje skaičių teorijoje.

Paklausta apie disertacijos rengimo laikotarpį, matematikė prisimena, kad studijuojant jai buvo sunkiausia suderinti darbą ir paskaitas universitete. Viena yra egzaminuoti studentus ir visiškai kita – pačiai laikyti egzaminus. Teko prisiminti ir studentiškus laikus. Audronė Rimkevičienė yra įsitikinusi, kad dėstytojas, kuris domisi ne tik savo dėstomo dalyko naujovėmis, mokslo pasiekimais, bet ir pasauline mokslo pažanga, tikrai turės ką perteikti studentams.

Pašnekovė pripažįsta labai mėgstanti savo darbą. Bendraudama su studentais ji visuomet jaučiasi jauna. Audronė Rimkevičienė džiaugiasi, kad auga nauja, brandi karta, turinti visiškai kitų interesų, išsiskirianti kitokiu požiūriu į gyvenimą, vertybes.

Teigiamos energijos – į kalnus

Šalia mokslinio ir pedagoginio darbo, pasak Audronės Rimkevičienės, didžiausias jos gyvenimo džiaugsmas, atgaiva sielai ir širdžiai yra šeima. Kartu su vyru Audronė užaugino dukrą ir du sūnus. Visi vaikai baigė studijas, sukūrė gražias šeimas ir padovanojo keturis anūkus: Patriciją, Ievą, Adelę ir Pijų.

Dar vienas širdžiai malonus užsiėmimas – kelionės. Dėstytoja papasakojo su vyru ir draugais aplankiusi nemažai šalių. Nors bendraminčiams labiausiai patinka pažintinės kelionės, kartais visi išsiruošia ir į poilsines. Didžiausiu pomėgiu Audronė vadina kalnus. Prieš beveik 20 metų ji pabandė slidinėti Slovakijoje. Viskas taip patiko, kad nuo to laiko kasmet žiemą visa šeima vyksta slidinėti. Po poros metų Žemuosius ir Aukštuosius Tatrus Slovakijoje pakeitė Alpės Austrijoje, labai patinka slidinėti Italijos slidinėjimo kurortuose. Poilsis kalnuose nepakartojamas, jis išvalo galvą ir ilgam įkrauna organizmą teigiama energija. Suprasti slidinėjimo kalnuose vertę gali tik tas, kuris pats tuo mėgaujasi. Jei tik yra galimybė, Audronė su šeima slidinėja ir Latvijoje. Vasarą geriausias poilsis – Lietuvoje. Visa šeima važiuoja į kaimo turizmo sodybą, prie jūros į Nidą. Dėstytoja papasakojo labai mėgstanti skaityti knygas, smagu ir šachmatų partiją sužaisti, pasivaikščioti gamtoje. Matematikė žavisi italų kultūra, gyvenimo būdu, bendravimu, architektūra, mada, maistu ir t. t. Susižavėjimas ją paskatino pradėti mokytis italų kalbos.

Tokiu aktyviu gyvenimo būdu išsiskirianti dėstytoja teigia, kad gyvenime ji vadovaujasi šiuo Konfucijaus posakiu: „Nedaryk kitiems to, ko nenorėtum, kad tau darytų.“ Veiksmas sukelia atoveiksmį, todėl greičiausiai dėl tokio šviesaus požiūrio į viską, kas vyksta, Audronė Rimkevičienė dėkoja likimui, kad savo gyvenime sutiko labai daug gerų, nuoširdžių ir puikių žmonių.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

Facebook komentarai