Kolegija įtraukia į savanorystę

Savanorių akademijos#11 veikloje dalyvaujančios Socialinio darbo programos pirmo kurso studentės Justina Gailiušytė, Simona Mikalauskaitė, Inga Ragauskaitė ir Liveta Tamutytė daugiau nei savaitę skaitė lietuvių autorių kūrinius Šiaulių jėzuitų mokykloje.

Kolegijoje – Lietuvių kalbos dienų renginys

Jau trečius metus nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos organizuojamos Lietuvių kalbos dienos, kurių metu Lietuvoje ir užsienyje vyksta daugybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės gimtadieniui paminėti, lietuvių kalbos sklaidai ir prestižui didinti.

Tarp kelių Šiaulių valstybinės kolegijos Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus organizuotų renginių buvo knygų skaitymo vaikams iniciatyva, kuria siekta potencialius skaitytojus sudominti naujausia lietuvių vaikų literatūra.

Geranoriškai organizuojant Lietuvių kalbos dienas sutikusio bendradarbiauti Socialinio darbo katedros lektoriaus Beno Gudinavičiaus paskatintos keturios pirmo kurso studentės, aktyvios savanorės nuo vasario 26 iki kovo 6 dienos kiekvieną dieną ėjo į skirtingų klasių pamokas ir skaitė maždaug tokiam amžiaus tarpsniui skirtų lietuvių autorių kūrinių ištraukas.20180302_115425

Skaitymo malonumas

Visos merginos sutartinai teigia, kad Šiaulių jėzuitų mokyklos mokiniams ši iniciatyva tikrai patiko. Vaikai džiaugėsi sulaukę svečių, jiems tai buvo tarsi atrakcija. Skaitomų knygų tiek ketvirtokai, tiek patys mažiausieji klausėsi labai įdėmiai, noriai atsakinėjo į klausimus apie išklausytą istoriją. Dauguma vaikų žadėjo patys nueiti į biblioteką knygų, kad galėtų sudominusius kūrinius perskaityti iki galo. Simona Mikalauskaitė pastebėjo, kad kai kurie vaikai jau buvo skaitę pristatomas knygas. Knygos pasirodė įdomios ir pačioms studentėms: Justinai Gailiušytei labiausiai patiko pamokančios istorijos iš Aurelijos Čeredejevaitės knygos „Tinginė ragana“, Ingai Ragauskaitei įdomi pasirodė Ingridos Vizbaraitės papasakota „Karžygiuko istorija“, o Livetai Tamutytei – įtampos kupina ir intrigą išlaikanti Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“. Studentės MANO KOLEGIJAI papasakojo, kad ir jos pačios mėgsta leisti laiką su knyga. Justinai mieliausios istorinės knygos, Liveta kaip didžiausią įspūdį padariusią knygą prisimena Rūtos Šepetys kūrinį „Tarp pilkų debesų“, Inga – Waris Dirie ir Cathleen Miller „Dykumų gėlę“.

SkaitoSavanorystė padeda augti

Merginų savanorystės patirtis yra skirtinga. Mokydamasi mokykloje Justina Gailiušytė nesavanoriavo, bet studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje ją įtraukė į šią veiklą, todėl dabar nuveiktų darbų tik daugėja. Inga Ragauskaitė savanoriavo jau mokykloje. Kaip Šiaulių valstybinės kolegijos studentė ji jau yra savanoriavusi Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose ir „Maisto banke“. Liveta Tamutytė papasakojo, kad ji savanoriauja jau ilgai. Teko darbuotis „Maisto banke“, metus – įvairiuose Šiaulių arenoje vykstančiuose renginiuose ir koncertuose. Daug metų Liveta savanoriauja piligriminiame žygyje Kryžių kalnas – Šiluva, o nuo 2014 metų iki dabar – tarptautinėje prevencinėje jaunimo programoje „Sniego gniūžtė“.

Justina, Simona, Inga ir Liveta sutaria dėl motyvų, paskatinusių jas savanoriauti. Simonai patinka užsiimti kitiems naudinga veikla. Justinai savanorystė yra naujos patirtys, nauji draugai ir naujos pažintys. Ingai taip pat patinka išbandyti tai, kas yra nauja, susipažinti su žmonėmis, padėti. Savanoriaujant, pasak studentės, galima susirasti tą užsiėmimą, kuris patinka labiausiai, todėl ši veikla suteikia gerų emocijų. Livetai savanoriavimas yra tapęs gyvenimo būdu, be kurio mergina savęs neįsivaizduoja. Studentė tvirtina, kad tai jau yra įaugę į kraują, kitaip būti nebegali. Savanorystė ne tik suteikia naujų patirčių ir draugų, bet ir padeda žmogui augti dvasiškai.20180227_125131

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

Facebook komentarai