Kūryba kaip meditacija

Šiaulių valstybinės kolegijos Bibliotekos ir savarankiškų studijų centro vedėją Kristiną Blantaitienę tiksliausia būtų vadinti tiesiog kūrėja. Įvairioms Kristinos kūrybinėms veikloms suskaičiuoti vienos rankos pirštų tikrai nepakaktų.

„Visąlaik norėjau kurti…“

 Kristina savo kūrybos sferas gali vardinti vieną po kitos: tapyba, baldų restauravimas, vėlimas, muilo gamyba, sienų dekoravimas ir dar daug kitų. Meniškos prigimties dviejų berniukų mama prisimena, kad kurti jai norėjosi visada. Matyt, vienos veiklos augino kitas, o estetinį pasigėrėjimą teikiantys ir ne vien tik autorei, bet ir dar daugybei žmonių patinkantys kūrybos rezultatai skatino nesustoti, išbandyti vis ką nors nauja.dekoruota siena, žirgas

Žiūrint iš šalies į Kristinos kūrinius, pirmiausia iš jų padvelkia šiluma. Kitaip ir negalėtų būti, nes viskas, kas sukurta, yra padaryta su meile. Atnaujinti baldai, kalėdinės eglutės žaisliukai, dekoruotos sienos, veltos šlepetės ar vaikiškos kepurėlės, žaismingas sėdmaišis, nutapytas romantiškos nepažįstamosios portretas – visa tai kurta pirmiausia sau. Kristina sako, kad kūryba yra tam tikra saviraiškos forma, panaši į meditaciją. Užsiimdama tokia veikla ji pati ne tik pailsi, bet ir suranda naujų idėjų, kūrybinių impulsų. Kaip pradėti? Kai klausaisi Kristinos, viskas atrodo paprasta. Ji pati savo idėjas įgyvendinti išmoksta savarankiškai. Atsiradus norui užsiimti viena ar kita veikla, internete pasižiūri, kaip tai daroma, o vėliau jau viskas vyksta lyg sviestu patepta.

Labai svarbu, kad kūrėja sulaukia absoliutaus palaikymo šeimoje. Greičiausiai taip yra todėl, kad ne tik pati Kristina, bet ir jos vyras, sūnūs taip pat turi polinkį kurti. Berniukai lanko specialius užsiėmimus po pamokų, sutuoktinio rankų darbai puošia namus, jo sukurtuose originaliuose inkilėliuose gyvena paukšteliai.

Laikas tapybai – laikas sau

Pašnekovė mano, kad žmogus turi pasistengti kiek nors laiko skirti sau. Kristinos pasirinkimas – pora valandų, kiekvieną savaitę praleidžiamų tapybos studijoje MENOJA. Menui neabejingi žmonės čia susirenka ne tik atsipūsti po darbų. Studijoje dirbantys profesionalai pamoko technikos subtilybių, pataria, kaip pasielgti vienu ar kitu atveju, pataiso kartais drąsos pristingančio ne tokio patyrusio kūrėjo ranką.

paveikslass
Naujausias Kristinos darbas

 Žiūrint į Kristinos kūrinį, kurį sukurti ir paskatino veikla studijoje MENOJA, akivaizdu, kad pamokos veltui nenuėjo. Naujausias jos darbas – romantiškos nepažįstamosios siluetas – buvo gerai įvertintas ne tik pačių studijos pedagogių, bet ir visų, kurie paveikslu grožėjosi. Kristina papasakojo, kad paveiksle pavaizduota žavi moteris neturi konkretaus prototipo, greičiau tai yra vaizdinys, apimantis daug charakteristikų. Svarbiausia, kad pastelinėmis spalvomis ir švelniais potėpiais nutapyta laiminga moteris savo ramybę, romantišką nuotaiką kartu skleidžia ir į išorę.

Paveikslas, į kurį įdėta daug darbo, tikrai labai brangus, todėl apie galimybę jį parduoti autorė sako negalvojanti. Kolegijos bendruomenė jau turėjo progos susipažinti su kitais Kristinos kūrybos vaisiais. Po 2017 m. gruodį suorganizuotų Kalėdinių dovanų dirbtuvių ne vienas renginio dalyvis džiaugėsi ne tik savo paties rankomis pasigamintu ir originalų kvapų derinį turinčiu muilo gabaliuku, galinčiu papuošti eglutę, bet ir suvokimu, kad pačiam gaminti muilą nėra sunku. Kristina taip suprantamai ir vaizdžiai pasakojo apie rankų darbo muilą, siūlė eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis, kad net ir didžiausi skeptikai įsitraukė į šį darbą.

Pašnekovė pasirengusi pamokyti ir kitų kūrybinių veiklų – kūrybos malonumu ir išlaisvinant kūrybines galias neišvengiamai ateinančiu ramybės, savirealizacijos pojūčiu ji nusiteikusi dalytis su visais.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

Facebook komentarai