Kai diplomas jau beveik rankose…

Į tinklaraščio MANO KOLEGIJA klausimus atsako dviejų skirtingų Šiaulių valstybinės kolegijos programų studentai.

Būsimieji absolventai kiti, bet rūpesčiai ir džiaugsmai – panašūs. Taip galima apibendrinti trečius metus iš eilės MANO KOLEGIJOS įgyvendinamą sumanymą pakalbinti jau baigiamuosius darbus apgynusius ir paskutines dienas savo aukštojoje mokykloje skaičiuojančius Šiaulių valstybinės kolegijos studentus.

 1.  Kaip sekėsi rašyti baigiamąjį darbą? Kas buvo sunkiausia? Kuris darbo etapas buvo maloniausias?
 2. Ką patartumėte tiems, kurie kitais metais bus trečiakursiai, rašys baigiamąjį darbą? Gal įspėsite, kokių klaidų nereikėtų daryti?
 3. Už jūsų nugarų treji studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje metai. Papasakokite, ar studijos atitiko lūkesčius.
 4. Jeigu iš naujo rinktumėtės, kur studijuoti, ar viską darytumėte lygiai taip pat?
 5. Greitai rankose turėsite Šiaulių valstybinės kolegijos diplomą. Kas toliau: darbas, studijos kitur, poilsis?
 6. Ką patartumėte dvyliktokui, kuris turi apsispręsti ir pasirinkti, kur studijuoti?

15 min straipsnis (25)

 

Daiva Valiūnaitė, Įmonių ir įstaigų administravimas

Daiva
1. Baigiamąjį darbą rašyti sekėsi nesunkiai, nes šio darbo ėmiausi vos pradėjusi trečią kursą. Sunkiausia tai, kad ilgą laiką dar nebuvo aišku, kokioje įmonėje galėsiu atlikti praktiką ir rašyti baigiamąjį darbą.
Maloniausias baigiamojo darbo rašymo etapas – pats tyrimas, nes visa tai galėjau daryti Šiaulių valstybinėje kolegijoje: čia atlikau baigiamąją praktiką, o vėliau buvau priimta dirbti.
2. Tiems, kurie kitais metais bus trečiakursiai, patarčiau nebijoti baigiamojo darbo. Tai tikrai nebaisu, jeigu tik viskas atliekama laiku.Patariu neatidėlioti ir pradėti rašyti darbą kuo anksčiau, nes visada pritrūksta vienos nakties. Geriausia, kai darbo tema yra įdomi, tada viskas vyksta labai lengvai.
3. Treji metai prabėgo nepastebimai greitai. Jau po pirmosios praktikos supratau, kad radau specialybę, kurios ir norėjau. Asmeniškai man visos paskaitos buvo savaip naudingos ir įdomios. Galbūt išskirčiau dokumentų valdymo, teisės, personalo valdymo užsiėmimus, nes juose sužinojau daug naujų dalykų, kurie aktualūs ne tik dirbant pagal specialybę.
4. Jeigu vėl rinkčiausi, kur noriu studijuoti, nieko nekeisčiau. Per trejus metus pamilau Šiaulių valstybinę kolegiją, jos bendruomenę, Šiaulius… Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad gyvenimas mane čia atves, bet manau, jog nepadariau klaidos. Daug išmokau, turėjau daug galimybių save realizuoti ir tobulinti kvalifikaciją laisvu nuo studijų metu. Pasirinkta studijų programa padėjo atskleisti gebėjimus.
5. Taip, diplomų įteikimas jau artėja. Man nereikės galvoti, ką toliau veiksiu. Lieku dirbti Šiaulių valstybinėje kolegijoje. O dėl mokslo… Padarysiu pertrauką, nebent šiek tiek vėliau dar baigsiu magistrantūros studijas.
6. Dvyliktokui patarčiau neskubėti ir įsiklausyti į save, o ne į kitų nuomonę. Aš taip pat skubėjau po dvylikos klasių stoti mokytis, tačiau įstojau į nepatinkančią specialybę, kurią nedelsdama mečiau. Po metų pertraukos, atsirinkusi prioritetus, išgryninusi gebėjimus, supratau, kokia specialybė man tiktų, ten ir įstojau. Dabar labai džiaugiuosi savimi, tėvai taip pat džiaugiasi mano sėkme.

Ričardas Šultonas, Informacinių sistemų technologija

Ricardas Sultonas Kodel SVK

 1. Anksti pradėjau rašyti baigiamąjį darbą, todėl turėjau daug laiko, kad galėčiau įsigilinti į struktūrą ir iš anksto susiplanuoti, kas turi būti darbe. Toks pasirengimas labai palengvino rašymą. Sunkiausia dalis – informacijos rinkimas ir analizavimas. Turbūt visiems pats maloniausias etapas yra rašto darbo atidavimas po katedrinio gynimo, kai jau žinai, kad daugiau nebereikės prie jo prisėsti, viskas baigta, belieka tik apginti darbą viešajame gynime.
 2.  Vienintelis patarimas, kuriuo tikrai rekomenduoju pasinaudoti, yra toks: nepradėti rašyti paskutinėmis savaitėmis ar netgi dienomis. Rašto darbas galbūt ir atrodo lengvas, sukuria iliuziją, kad viską padarysite greitai, tačiau taip tikrai nėra. Kai įsiskaitysite į metodinius reikalavimus ir pradėsite rinkti medžiagą, pamatysite, kad laukia  daug darbo.
 3.  Įdomiausias mano studijų dalykas buvo algoritmavimo paskaitos, fizikos laboratorinių paskaitos, nes ten viską galėjau atlikti pats. Dar labai patiko duomenų saugos teisė, nes dėstytojas mokėjo įdomiai pateikti medžiagą, buvo smagu dalyvauti jo paskaitose.
 4. Taip, studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje tikrai buvo įdomios ir naudingos, tikrai dar kartą čia atvykčiau studijuoti.
 5. Gavus diplomą, laukia poilsis. Paskui pradėsiu dirbti norėdamas užsidirbti tolesniems mokslams, planuoju po 1 ar 2 metų stoti į magistrantūrą ir tęsti mokslus.
 6. Nebijokite išbandyti savęs aukštosiose mokyklose. Galbūt ta mokykla, apie kurią jūs net negalvojote, jus nustebins taip, kaip ir mane nustebino Šiaulių valstybinė kolegija.

Apibendrinus studentų atsakymus, galima daryti išvadą, kad visas studentiškas gyvenimas yra kupinas savotiško žavesio, kurio vertę geriausiai galima suvokti tik jau laikant rankoje diplomą.

Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus!

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

Facebook komentarai