Praktika Italijoje – neįkainojama patirtis

Sveiki, buvę, esami ir galbūt būsimi programos Erasmus+ dalyviai! Pradėjusios studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir išgirdusios apie Erasmus+ programą, supratome, kad labai norime joje dalyvauti. Esame labai dėkingos už suteiktą galimybę, nes turėjome šansą gyventi savo svajonių šalyje, pažinti pasaulį už Lietuvos ribų, praplėsti akiratį, susidraugauti su žmonėmis iš kitų šalių, susipažinti su skirtingomis kultūromis ir papročiais, įgyti tarptautinės patirties.

Šią Erasmus+ praktiką, kuri mums suteikė daug neišdildomų įspūdžių, turbūt prisiminsime visą gyvenimą. 2 mėnesius atlikome praktiką Fodžos universitete, ten susipažinome su įvairiais žmonėmis, kurie mums nuo pat pirmų atvykimo dienų geranoriškai padėdavo, pasakydavo svarbiausią informaciją, kai reikėdavo spręsti problemas. Praktiką atlikome tarptautiniame biure, ten turėjome nuostabią praktikos vadovę Laurą, ji buvo labai draugiška, supratinga, sąžininga, per tuos 2 mėnesius mums ne kartą padėjo, iš jos daug ko išmokome.Praktika Italijoje (4)

Praktikos metu turėjome galimybę išvažiuoti savaitei į kurortinį miestą Vieste, ten vyko International Week (Tarptautinė savaitė), joje susipažinome su kitų šalių universitetų, kolegijų atstovais.

Gyvenome išsinuomotame bute, jis buvo netoli centro, praktikos vietos ir prekybos centro, todėl kiekvieną rytą išėjusios iš buto gatvelėje pamatydavome šviežių vaisių, daržovių, žuvies turgelį. Susipažinome ne tik su italais, bet ir su ispanais, rusais, lenkais, vengrais, turkais, korėjiete, moldavais, kinais ir kitais lietuviais. Kartu leisti laiką po praktikos, keliauti ir dalyvauti vakarėliuose buvo labai smagu. Vien bendraudamos sužinojome daug naujų dalykų, patobulinome savo užsienio kalbos įgūdžius.Praktika Italijoje (2)

Keliaudamos daug diskutavome, kad Erasmus+  yra geriausia, ką gali duoti kolegija. Jeigu būtų mūsų valia, kiekvienam studentui būtų tiesiog privaloma bent keletui mėnesių išvykti į užsienio universitetą, nes ši patirtis – NEĮKAINOJAMA! Jaučiame, kad grįžome pasikeitusios: lengviau prisitaikome naujoje aplinkoje, labiau pasitikime savimi, esame drąsesnės, platesnių pažiūrų, greičiau priimame sprendimus.

Studentams, dar tik vyksiantiems studijuoti į užsienį, rekomenduojame nuvykus daugiau bendrauti su kitais studentais ir dėstytojais – tiek vietiniais, tiek iš kitų šalių, stengtis nebijoti, kiek įmanoma daugiau keliauti ir nusiteikti patiems nuostabiausiems mėnesiams gyvenime. Atsiminkite, kad po išvykos pagal programą Erasmus+ visada turėsite draugų iš kitos šalies, kurie jums šitą kelionę primins visą gyvenimą. Kaip tik todėl per visą praktikos laikotarpį mus lydėjo šie žodžiai: „Once Erasmus, always Erasmus“ (liet. Vieną kartą Erasmus – visada Erasmus).

Praktika Italijoje (3)

Finansų studijų programos studentės Akvilė Armoševičiūtė ir Donata Virbukaitė

 

Facebook komentarai