ERASMUS+ praktika Rygoje: patirtis, darbai ir naujos pažintys

Esame Šiaulių valstybinės kolegijos Informacijos valdymo studijų programos studentės Olesia Kononenko ir Edita Juodeikienė. „Erasmus+“ programoje dalyvavome pirmą kartą, todėl natūralu, kad iš pradžių buvo nedrąsu. Praktiką atlikome kaimyninės valstybės sostinėje – Rygoje.

Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

ERASMUS+ praktiką turėjome atlikti Latvijos nacionalinėje bibliotekoje, bet, pasikeitus aplinkybėms, tobulėjome Latvijos kultūros koledžo bibliotekoje. Labai džiaugiamės ir dėkojame likimui, kad jis suvedė mus su nuostabiais žmonėmis, gyvenančiais ir dirbančiais Rygoje. Latvijos kultūros koledžo bibliotekoje mus maloniai priėmė bibliotekininkės Daina ir Lolita. Susipažinome su mentore, bibliotekos informacijos specialiste Gita Komarova. Bibliotekos vedėja Daina Valeine mums parodė biblioteką, supažindino su fondu ir įstaigos sistema.

SVAKO Eramus Latvija (4)

Praktikos metu buvome nuvykusios į RISEBA Verslo, meno ir technologijų aukštosios mokyklos biblioteką, mus šiltai priėmė Rygos centrinėje bibliotekoje, turėjome galimybę apsilankyti Rygos valstybinės vokiečių gimnazijos bibliotekoje. Labiausiai nustebino 24 val. per parą dirbanti Latvijos universiteto biblioteka! 

„Gal tai skambės neįprastai, gal net keistokai, bet save atradau tik studijuodama trečią profesiją. Kadangi esu mokyklos bibliotekos vedėja, mano misija – tirti viską, kas susiję su bibliotekomis, – paslaptingai šypsosi Olesia. – Svarbiausia, kad man patinka dabartinis darbas, o praktika suteikė galimybę dar labiau pažinti mėgstamą profesiją, susipažinti su gerais, nuoširdžiais žmonėmis, tikrais savo srities specialistais. Palaikymo sulaukiau iš draugų, kurie džiaugėsi mano ryžtu ir skatino tobulėti. Jie manęs kitokios neįsivaizduoja, žino, kokia aš veikli. O kaip šeima? Trumpalaikiai išsiskyrimai mus dar labiau suartino, pradėjau vertinti kiekvieną gyvenimo akimirką.“

„Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Fondų organizavimo skyriuje dirbu jau vienuolika metų, labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savimi. Kai nusprendžiau studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, mane labai palaikė mano šeima ir Mažeikių viešosios bibliotekos direktorė. Studijuodama pamačiau ir kitų bibliotekininko darbo aspektų, už tai dėkoju kolegijos dėstytojams. „Erasmus+“ praktika – tai nuostabi galimybė įgauti patirties, sukaupti neišdildomų įspūdžių, kurie išliks visam laikui. Praktikai buvo skirti du mėnesiai, tačiau jie prabėgo labai greitai“, – pasakoja Edita.

SVAKO Eramus Latvija (1)Esame stropios, pareigingos, tad visas paskirtas užduotis atlikdavome noriai. Turbūt visą gyvenimą prisiminsime bibliotekininkės pasakytą auksinę frazę: „Mergaitės, svarbiausia – BE FANATIZMO, atlikote darbą ir eikite pasigrožėti Ryga.“ Mes stengėmės ne tik daug išmokti, sužinoti, bet ir aplankyti įžymiausias Latvijos sostinės vietas.

Ryga iš tikrųjų pakerėjo, net kilo mintis, kad kiekvienais metais turėsime tokią gražią pavasarinę tradiciją susitikti su dėstytojais ir bibliotekininkėmis (informacijos specialistėmis), pasidalinti gerąja patirtimi, padiskutuoti aktualiomis temomis ar tiesiog pabūti kartu.

SVAKO Eramus Latvija (1)

Vietoje pabaigos

Dėkojame Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojoms už palaikymą, tarptautinių ryšių specialistei Ginai Zdanavičienei – už patarimus, savo mylimoms mamoms – už rūpestį, pagalbą, vyrams ir vaikams – už kantrybę laukiant studijuojančių mamų! Juk kai šalia turi daug tavo idėjas palaikančių žmonių, pavyksta suderinti, atrodo, ir neįmanomus dalykus.

Norime paskatinti studentus atlikti praktiką užsienyje. Būkite drąsūs, nebijokite iššūkių, nes ši patirtis yra neįkainojama!

Facebook komentarai