Studentė džiaugiasi išnaudojusi visas Erasmus+ siūlomas galimybes

Paulina Čivilytė – Verslo ekonomikos studijų programos absolventė. Mergina studijų metu aktyviai naudojosi mainų programos Erasmus+ siūlomomis galimybėmis – studijavo, atliko praktiką studijų metu ir išvyko absolvento praktikai jau laikydama rankose profesinio bakalauro diplomą.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad pirmą kartą išvykau studijuoti į Čekiją pagal tą pačią programą Erasmus+. Nuo tada visas požiūris ir mąstymas pasikeitė. Tai buvo nuostabi patirtis ir laikas pasitikrinti, kiek aš pati viena sugebu tvarkytis su finansais, mokslais, užsienio kalba, savo emocijomis svetur. Buvo visko, tačiau tai – neįkainojama patirtis, puiki galimybė susipažinti su kitais užsienio studentais, pramokti anglų kalbos“, – sako Šiaulių valstybinės kolegijos alumnė.

Grįžusi iš studijų Paulina suprato, kad norėtų išvykti ir į praktiką užsienyje. Erasmus praktika JK (2)Praktikos vietą susirado pati – Londone, Stratfordo mieste. Ten mergina išbuvo 3 mėnesius. Pradžioje, anot Paulinos, atrodė ganėtinai sunku, pasikeitė aplinka, buvo praėję daugiau nei pusė metų studijų, tad šiek tiek pasimiršo anglų kalba. Per keletą savaičių pavyko apsiprasti, išmokti planuoti laiką kitaip, žiūrėti daugiau žingsnių į priekį. Erasmus praktika JK (3)

„Per praktiką tikrai nenuobodžiavau, nes pasirinktoje įmonėje stengiausi pati kuo daugiau prisidėti prie darbų ir išmokti įvairių dalykų. Praėjus metams, sėkmingai baigusi Verslo ekonomikos studijas, išvykau į tą pačią praktikos vietą. Viskas buvo daug lengviau, kai jau žinai, kur eiti, ką daugmaž daryti. Per visą šį laikotarpį dirbau administracinį darbą, atsakydavau į elektroninius laiškus, skaičiuodavau darbuotojų atlyginimus, taip pat darydavau ir pavedimus į jų banko sąskaitas. Kartais tekdavo atlikti ir skaičiavimus dėl projektų – kiek mums kainuos vienas ar kitas dalykas, ar verta prisiimti projektą. Laisvalaikį leisdavau keliaudama, stengiausi nesėdėti namuose, skiriamos Erasmus+ stipendijos tikrai užteko“, – įspūdžiais dalijasi Paulina.

Mergina pasakoja aplankiusi Koventrio miestelį, Camden Town’ą (dažnai vadinamą neformalų rojumi), taip pat žymiausias Londono vietas – Londono akį, Londono akvariumą, Trafalgaro aikštę, Bekingemo rūmus, Kinų kvartalą ir kt.

„Kiekvienam būsimam ir esamam studentui noriu palinkėti nebijoti išeiti iš savo komforto zonos, stengtis dalyvauti kolegijos siūlomose veiklose, nes jos yra ne šiaip sau sukurtos, o skirtos būtent mums – studentams, kad, kol dar esame jauni, pasisemtume kuo daugiau gyvenimiškos (ir ne tik) patirties. Erasmus+ mano gyvenime paliko niekada nepranyksiantį pėdsaką. Esu dėkinga programos koordinatorėms Šiaulių valstybinėje kolegijoje, kurios „stūmė“ į priekį ir tikėjo, kad aš galiu. Labai joms ačiū! Sėkmės visiems studentams, kurie pasinaudos šios programos privalumais“, – su geriausiais linkėjimais ir džiugia nuotaika savo patirtį apibendrino Paulina Čivilytė.

Facebook komentarai