Praktikos užkulisiai: kas labiausiai įsiminė Bendrosios praktikos slaugos studentėms?

Bendrosios praktikos slaugos (BPS) antro kurso studentės Inga Laurinavičiūtė ir Auksė Laurutytė į praktiką keliavo jau ne pirmą kartą, tačiau jos sutartinai sako, kad Bendruomenės slaugos praktika, ko gero, buvo viena iš įsimintiniausių ir įdomiausių.

Antrakursės jau turėjo Bendrosios slaugos praktiką, kurioje labiau susipažino su pačia profesija, mokėsi paprastų manipuliacijų, stebėjo slaugytojų darbą. Kita praktika buvo Akušerinės slaugos.

„Susipažinome su nėščiosiomis, stebėjome jas, vykome į gimdymus, mokėmės prižiūrėti gimdyves, pagimdžiusias moteris, naujagimius. Mamoms teikėme konsultacijų maitinimo (žindymo) klausimais, padėjome išmokti rūpintis naujagimiu. Be abejo, išmokome specifinių manipuliacijų, kurios atliekamos tik akušerinėje slaugoje“, – pasakoja Inga ir Auksė.Praktikos ispudziai (2)

Dar viena praktika buvo Sveiko vaiko slauga.

„Joje mokėmės įdėmiau žvelgti į kūdikių raidą, vertinti antropometrinius duomenis, stebėjome, kada, kaip ir nuo ko skiepijama. Svarbiausias tos praktikos tikslas buvo stebėti ir vertinti kūdikių, vaikų raidą, atkreipti dėmesį, ar nėra kokių pakitimų. Jei pastebima nuokrypių, siunčiama konsultuotis pas įvairius gydytojus, kad patologija (jei ji yra) būtų nustatyta kuo anksčiau“, – patirtį praktikoje prisiminė studentės.

Praktiką, kurią studentės įvardija kaip įsimintiniausią ir įdomiausią, Inga ir Auksė atliko klinikoje „Pirmoji viltis“:

„Grįžusios iš praktikos turėjome labai daug įspūdžių. Visų pirma, klinikoje mus priėmė labai maloniai, visada viską paaiškindavo, jei ko nesuprasdavome. Ne veltui sakoma, kad bendravimas yra vienas iš svarbiausių gyvenime ryšių, nes tik taip gebame suprasti ir tobulėti. Džiaugiamės, kad šioje klinikoje galėjome bendrauti ir bendradarbiauti su gydytojais, slaugytojais ir pacientais. Juk būtent tai padeda siekti geriausių slaugos rezultatų.“

Studentės sako, kad klinikoje jos pačios rodė iniciatyvą mokytis, džiaugiasi, kad ir sveikatos priežiūros įstaigos bendruomenė mokė, leido tobulėti. Praktikos metu studentės atliko daug įvairių manipuliacijų, darė diagnostinius tyrimus, turėjo nemažai praktinės veiklos ir galėjo visas savo žinias, kurias įgijo,  pritaikyti praktiškai. Anot studenčių, teorinės žinios taip pat yra labai svarbios, nes be jų sudėtinga būtų suprasti, ko reikalauja slaugos bendruomenė klinikoje, sunkėtų tikslus reikiamų manipuliacijų atlikimas.

„Būdamos praktikoje supratome, kad puikiai išmanyti teoriją yra be galo svarbu ir būtina, nes taip yra gerokai lengviau viską suprasti ir padaryti praktiškai. Turėdamas tvirtus teorinius pagrindus daugiau žinai, kodėl darai būtent taip, o ne kitaip, supranti galimas komplikacijas ir viską, ko gali prireikti. Svarbu paminėti tai, kad ir su pacientais lengviau dirbti, kai jiems gali viską išsamiai papasakoti, paaiškinti. Taip pat praktikos metu labai gerai išmokome atlikti privalomas prevencines programas ir supratome, kad jos yra būtinos!“ – mintimis dalijasi BPS studentės.

Antrakursių teigimu, dauguma žmonių dažniausiai galvoja, kad dalyvauti prevencijos programoje būna labai skausminga, nemalonu ar tai kenkia jų sveikatai. Prevencija, pažymi Inga ir Auksė, yra būdas, padedantis užkirsti kelią ligai, išvengti sunkesnės ligos stadijos ar net galimų komplikacijų:

„Po šios praktikos ir įvairiausių nutikimų jos metu drąsiai teigiame, kad prevencija reikalinga. Pasikartosime, prevencija yra privaloma, nes tik taip galime išgelbėti žmonių gyvybę ar užkirsti kelią ligų pasekmėms.“Praktikos ispudziai (1)

Bendrakursės džiaugiasi, kad kolegija suteikia galimybę savo žinias įtvirtinti praktiškai, leidžia tobulėti kaip būsimam srities specialistui. Nors, merginų teigimu, kai kuriose praktikose būna sunku, bet tai tik užgrūdina ir leidžia žengti toliau savo tikslo link. Praktika, kaip sako Inga ir Auksė, leidžia įgyti realios patirties. Studentės suprato, kad savo darbu gali padėti pacientams net ir sunkiausiose gyvenimo situacijose, kuriose įvairius medicininius sprendimus reikia priimti greitai – su gydytojų pagalba ar be jos.

Inga ir Auksė įsitikinusios, kad itin svarbios ir įstaigos, į kurias studentai siunčiami atlikti praktikų. Jose turi dirbti būtent tokie specialistai, kurie ne tik duoda atlikti įvairias užduotis, bet ir dalijasi savo patirtimi.

„Be galo džiaugiamės šia klinika, nes čia jautėme norą padėti mums, buvome profesionaliai mokomos tapti savo srities žinovėmis, tinkamai ir atsakingai elgtis įvairiose situacijose“, – patirtį apibendrino Inga Laurinavičiūtė ir Auksė Laurutytė.

Parengė viešųjų ryšių specialistė Urtė Drąsutytė

Facebook komentarai