Iniciatyviausia dėstytoja džiaugiasi studentų parama

S.V.A.K.O. 2018 rinkimuose METŲ INICIATYVOS apdovanojimą pelniusi Socialinio darbo katedros lektorė Laima Milkintaitė teigia, kad už visų iniciatyvų tapimą realybe ji pirmiausia dėkinga savo studentams.

Sveikatos priežiūros fakultetas, pasiūlęs Laimą Milkintaitę kaip vieną iš kandidačių į S.V.A.K.O. 2018 apdovanojimus, nurodė labai daug šios dėstytojos iniciatyvų, kurios buvo įgyvendintos 2018 metais: organizuota ir vykdyta vaikų globos namų ugdytiniams skirta akcija „Unikalus toks, kaip tu“ (įgyvendintos 48 vaikų kalėdinės svajonės), tarpininkauta bendraujant su organizacija, Socialinio darbo programos nuolatinių ir ištęstinių studijų studentams padėta įsitraukti į savanorystės akcijas. Dėstytoja Sveikatos priežiūros fakulteto studentams skaito jau tradicine tapusią pasiruošimo pirmajai sesijai paskaitą. 2018 metais Laima Milkintaitė pirmą kartą vedė ŠVK Priėmimo tarnybos darbuotojams skirtą praktinį seminarą „Dalykinis bendravimas“. Dėstytoja individualiai konsultuoja studentus, sprendžiančius asmenines ir su studijomis susijusias problemas, turi daug kitų veiklų.

„Mėgstu daryti, o ne apie tai kalbėti“

Tapti viena iš nugalėtojų pašnekovė tvirtina nesitikėjusi. Tai buvo maloni staigmena. Kolegijoje ji daugiausia dėsto Socialinio darbo studijų programos studentams, turi dalį etato, todėl manė nesanti labai žinoma. Be to, Laima tvirtina, kad dažniausiai mėgstanti daryti, o ne apie tai kalbėti, todėl jai neatrodė, kad tai, ką daro, gali būti pastebėta ir įvertinta.

Panašu, kad pati apdovanojimų nugalėtoja visų nuopelnų nepriskiria vien sau. Laima papasakojo, kad pergalė 2018 metų geriausiųjų apdovanojimuose yra pirmas toks laimėjimas, kuriuo norėtųsi pasidalyti su visais, palaikančiais iniciatyvas ir padedančiais jas įgyvendinti, pirmiausia su studentais, nes be jų nebūtų nei daugybės gražių ir kilnių darbų, nei pačios nominacijos, nei laimėjimo. Dėkingumą ji išreiškia ir kolegoms, kurie paskatina geru žodžiu, šypsniu.

Su kolege Aristida Čepiene Kastilijos-La Mančos universitete (Ispanija)
Su Aristida Čepiene ir Helena Rautiainen iš Saimos taikomųjų mokslų universiteto (Suomija)
Su Aristida Čepiene ir Helena Rautiainen iš Saimos taikomųjų mokslų universiteto (Suomija)

Dėkingi už galimybę daryti gera

Prie didžiausių 2018 metų pasiekimų Laima Milkintaitė priskiria ir tą faktą, kad jos studentai, kolegos, draugai ir artimieji antrą kartą patikėjo idėja ir prisidėjo prie vaikų kalėdinių svajonių pildymo. Taip Kalėdų ryto stebuklas aplankė būrį globos namuose augančių vaikų – jie sulaukė Kalėdų Senelio dovanų.

Šia kalėdinių vaikų svajonių įgyvendinimo akcija džiaugėsi ne tik patys apdovanotieji. Laima pasakoja, kad į jos iškeltą mintį pradžiuginti be tėvų augančius vaikus atsiliepė labai daug studentų. Vaikų svajonės tiek 2017, tiek 2018 metais buvo „išgraibstytos“ per porą dieną. Studentai buvo tokie socialiai aktyvūs, kad ne tik patys pildė vaikų norus, bet įtraukė į tai savo šeimos narius, artimuosius, draugus, kolegas ir pan. Tiek pirmais, tiek antrais akcijos įgyvendinimo metais jos iniciatorė sulaukė laiškų iš visai nepažįstamų žmonių, kuriems šią žinią perdavė studentai. Taip pat entuziastingai Laimos Milkintaitės iniciatyvos buvo sutiktos ir realizuojant kitą idėją. Kai dėstytoja Laima ištęstinių studijų studentų pasiteiravo, ar kas norėtų prisijungti ir savanoriauti „Maisto banko“ akcijoje, ji sulaukė nemažai norinčių. Labiausiai stebino po akcijos atėjusios padėkos iš savanorių, kurie teigė, kad seniai norėjo įsitraukti į tokią veiklą, bet nedrįso. Dabar savanoriai džiaugiasi išnaudoję puikią galimybę, tvirtina niekada nesitikėję, kad yra tiek žmonių, aukojančių kitiems, ir yra pasiryžę viską vėl kartoti. Taigi, atrodo, labai paprastas žingsnis – pasiūlymas veikti – suteikė tiek gerų emocijų ir vertingos patirties.

Bendras visų veiklų vardiklis

Įvardinti tik vieną Laimos Milkintaitės vaidmenį būtų labai sunku: ji turi ir edukologijos, ir psichologijos išsilavinimą. Kaip teigia pašnekovė, visos jos veiklos yra tarpusavyje susijusios, paskatintos socialinio aktyvumo ir dovanoja daug malonių emocijų. Dėstytojavimas suteikia galimybę bendrauti su įvairiais studentais, dalytis ne tik savo žiniomis ir patirtimi, bet kartu mokytis ir labai daug gauti pačiai. Už tai, kad iniciatyvos tampa realybe, Laima taip pat dėkinga pirmiausia savo studentams.

Su Kalėdų Seneliu

Pagrindinė Laimos veikla – psichologės darbas. Šiaulių valstybinėje kolegijoje ji pirmiausia yra dėstytoja, įvairiose ugdymo įstaigose dėsto jau beveik dvidešimt metų. Pašnekovė pabrėžia, kad dėstydama stengiasi teoriją glaudžiai sieti su konkrečiais praktiniais pavyzdžiais, nes taip geriau suprantama. Teoriją su praktika sieti padeda tai, kad Laima psichologe dirba socialinėje srityje. Be to, paskutiniais metais ir kolegijoje tenka teikti nemažai individualių psichologinių konsultacijų. Kartais pagalbos studentams paprašo fakulteto administracija, kartais studentai kreipiasi tiesiogiai. Dėstytojai džiugu, kad ja pasitiki, vertina ir nebijo kreiptis. Tai vėliau padeda ir įgyvendinant įvairiausias iniciatyvas. Paprastas dėsningumas – kai žmonės asmeniškai pažįsta, pasitiki, paprašius prisijungti ar kažką padaryti jie iškart reaguoja pozityviai. Galimybė įsilieti į tam tikras iniciatyvas padeda ne tik būti socialiai aktyviems, bet keisti tiek nuostatas, tiek požiūrį į įvairius dalykus. Kaip tik tai labai džiugina iniciatyviausią 2018 metų Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytoją.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

Facebook komentarai