Bendrosios praktikos slaugytojo kasdienybė – vis kitokia

Gegužės 12-ąją minima Tarptautinė slaugytojų diena. Šiaulių valstybinė kolegija kasmet išleidžia kelias dešimtis Bendrosios praktikos slaugos absolventų – nelengvam, bet prasmingam slaugytojo darbui pasirengusių jaunųjų specialistų.

Bendrosios praktikos slaugos programą turėtų rinktis greitos orientacijos, kantrūs ir empatiški žmonės, nes darbas visų sveikatos priežiūros lygmenų asmens sveikatos priežiūros įstaigose reikalauja gebėjimo suprasti kitų žmonių išgyvenamą skausmą, pasirengimo priimti savarankiškus sprendimus, asmeninės motyvacijos padėti tam, kuriam reikia pagalbos, trumpiau tariant, profesinio pašaukimo.

Svarbiausia – profesinis pašaukimas

Ar pašaukimą žmogus turi, paprastai paaiškėja dar studijuojant, gausių praktikų metu. Štai, pavyzdžiui, Bendrosios praktikos slaugos programos antro kurso (BPS17) studentės Inga Laurinavičiūtė ir Auksė Laurutytė jau turėjo kelias skirtingas praktikas, kurių metu įtvirtino bendrosios slaugos pagrindus, praktiškai pritaikė darbo su nėščiosiomis, neseniai pagimdžiusiomis ir naujagimiais įgūdžius, gilinosi į sveiko vaiko priežiūros subtilybes. Jau įpusėjusios studijas Bendrosios praktikos slaugos studentės patvirtina, kad kartais praktikose būna sunku, bet tai kaip tik užgrūdina, leidžia įgyti realios patirties. Skirtinga patirtis skatina nuolat tobulėti. Studentės teigia supratusios savo būsimos profesijos reikšmingumą. Juk būtent bendrosios praktikos slaugytojos gali padėti pacientams net ir sunkiausiose gyvenimo situacijose, kuriose įvairius medicininius sprendimus reikia priimti greitai – su gydytojų pagalba ar be jos.Praktikos ispudziai (1)

Kolegijos absolventai žinias ir praktinius įgūdžius tobulina jau ne aukštosios mokyklos laboratorijose ar kabinetuose, bet realybėje. Kaip pabrėžia jaunosios bendrosios praktikos slaugytojos, jų darbe monotonijos tikrai nėra.

Darbas – kasdien vis kitoks

Kai Rasa Lobeiko rinkosi aukštąją mokyklą, ji rėmėsi praktiniais sumetimais. Pati būdama šiaulietė, Rasa tiesiog nematė reikalo važiuoti kur nors kitur tik dėl didesnio miesto, ji įstojo į Bendrosios praktikos slaugos studijų programą Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Rasa LobeikoTuo, ką čia išmoko, jaunoji specialistė yra patenkinta. Jei reikėtų, ji studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje rinktųsi dar kartą, nes studijuoti buvo įdomu ir smagu. Malonu prisiminti kolegijoje įgytus draugus, bendravimą su dėstytojais. Praėjus keliems mėnesiams po diplomo gavimo, Rasa susirado darbą Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Kolegijos absolventei, jos žodžiais teigiant, darbas tinka ir patinka, nes kasdien jis vis kitoks. Natūralu, kad kiekvieną dieną keičiasi ne tik darbo pobūdis, bet, reaguodami į pokyčius, tobulėja ir patys slaugytojai.

Yra Bendrosios praktikos slaugos absolventų, kurie karjeros galimybes plečia po studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje pasirinkę dar vienas studijas.

Tęsti studijas? Kodėl ne!

Pavyzdžiui, daugiau nei prieš metus bendrosios praktikos slaugytojo kvalifikaciją liudijantį diplomą gavusi Karolina Matelionytė ne tik dirba, bet ir vėl studijuoja. Šį kartą ji pasirinko Taikomosios fizinės veiklos programą Lietuvos sporto universitete. Karolinos tikslas – sveikatos mokslų magistro laipsnis. Mergina tikisi, kad naujas išsilavinimas atvers dar įdomesnių perspektyvų. Karolina tęsia dabartinių studenčių mintį, kad reikia stengtis išnaudoti kiekvieną praktikos dieną. Atliekant praktiką ligoninėje būtina atrasti drąsos ir nebijoti tam tikrų tuo metu sudėtingomis atrodančių situacijų, nuolat iš jų mokytis.Karolina Matelionyte

Šiaulių valstybinėje kolegijoje rengiami bendrosios praktikos slaugytojai gali pasigirti jau kolegijoje jiems sudarytomis vis gerėjančiomis studijų sąlygomis. Visa nauja Bendrosios praktikos slaugos studijoms skirta įranga – planšetėmis valdomi ir žmogaus gyvybines funkcijas imituojantys manekenai, žaizdų muliažai ir kita – išsiskiria savo tikroviškumu. Simuliuojant su žmogaus sveikata susijusių procesų vyksmą, sukuriamas realybės įspūdis, o studentai turi greitai pasirinkti, kaip jie gali padėti tariamam pacientui. Studijuojantiems naudinga galimybė filmuoti jų pačių veiklą, aptarti klaidas ir numatyti būdus joms įveikti. Išbandžius save tokioje modernioje studijų aplinkoje jau gerokai drąsiau eiti į praktiką!

Domina Bendrosios praktikos slaugos studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Daugiau apie šią programą galite sužinoti čia.

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija

Facebook komentarai