Dėstytojų duetas atrado partnerystę ir Sakartvelą

Dvi Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojos originaliai išnaudojo programos Erasmus+ teikiamas galimybes – viename iš Sakartvelo universitetų studentams dėstė dviese, viena kitai pagelbėdamos.

Vadybos ir komunikacijos katedros lektorė Daiva Civilkienė kartu su kolege lektore Rita Jakutiene gegužę kelias dienas praleido Sakartvele – jos buvo išvykusios į dėstymo vizitą Tarptautiniame Kaukazo universitete. Rita Erasmus+ galimybėmis pasinaudojo pirmą kartą, Daivai išvyka į užsienį dėstyti jau nebe pirma, bet šis kartas buvo kiek netradicinis.Su valdžia

Dviese – patogiau, lengviau, drąsiau

Taip suplanuotas dviejų Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojų vizitas į užsienio instituciją – pirmas. Rita rengėsi išvykti pagal programą Erasmus+, tačiau ne iki galo pasitikėjo savo gebėjimu informaciją paskaitų metu perteikti angliškai, todėl į pagalbą pasikvietė anglų kalbos specialistę Daivą. Taip ir buvo nuspręsta važiuoti dviese tam, kad kartu būtų galima dirbti su ta pačia studentų grupe. Koleges išvykti pasidarbuoti į užsienį skatino Vadybos ir komunikacijos katedros vedėja dr. Rasa Pocevičienė.

Tbilisyje įsikūrusiame Tarptautiniame Kaukazo universitete Daiva Civilkienė iš pradžių studentams pristatė Lietuvą ir Šiaulių valstybinę kolegiją, o paskui Rita ėmėsi informacijos valdymo temos. Ši tema naudinga visoms studijų programoms, nes informacijos gausėja, reikia mokėti jos ieškoti, informaciją tvarkyti ir tinkamai panaudoti. Dėstytojų užsiėmimuose buvo ir teorijos, ir praktinės veiklos. Jeigu Ritai kartais paskaitų metu pritrūkdavo vieno kito žodžio, kolegė visada buvo pasirengusi padėti. Darbas su studentais2Visas dienas buvo dirbama su tais pačiais studentais. Rita ir Daiva džiaugėsi tikrai jautusios grįžtamąjį ryšį – studentai klausdavo, tikslindavosi, čia pat išbandydavo informacijos paieškos būdus, diskutuodavo. Jiems užsiėmimuose pateikiama informacija tikrai buvo aktuali.

Be to, auditoriją domino ir mūsų šalis, studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje galimybės. Vizitui baigiantis Rita ir Daiva visiems studentams įteikė sertifikatus, su kiekvienu nusifotografavo ir teigė pasijutusios tikromis žvaigždėmis. Abi lektorės pastebėjo, kad jų užsiėmimuose buvę studentai tikrai smalsūs ir aktyvūs, neteko matyti tokių, kurie „pradingtų“ telefonuose. Rita šioje išvykoje patobulino savo anglų kalbos žinias, o Daiva pripažįsta pagerinusi informacijos valdymo įgūdžius.

Sertifikatai

Sakartvelas kvepia nuoširdumu ir tikrumu

Gerų emocijų dėstytojos gavo ne tik iš darbo su studentais. Kaip vieną iš šalies išskirtinumų jos pabrėžia gruzinų nuoširdumą. Ši tauta pasirengusi dalytis viskuo, ką turi. Pasakymas, kad esi iš Lietuvos apskritai veikia kaip daugybę durų atveriantis slaptažodis. Per kelias Tbilisyje praleistas dienas dėstytojos spėjo susipažinti su kontrastų kupinu miestu: lankėsi kultūriniuose renginiuose, paragavo turtingos nacionalinės virtuvės skonių. Chinkaliai, chačiapuris – tai tik dalis to, kas dėstytojoms iš Šiaulių primins Sakartvelą.Sakartvelas2

Rita ir Daiva į gruzinų nuoširdumą stengėsi atsakyti tokiu pačiu nuoširdumu. Jos pabrėžia, kaip svarbu suprasti, kad būdamas kitoje šalyje esi daugiau nei tiesiog paprastas asmuo. Suvokimas, kad reprezentuoji savo šalį, savo aukštąją mokyklą įpareigoja demonstruoti pavyzdinį elgesį, nes gali būti, kad pagal vieno tautos atstovo sudarytą įspūdį toliau bus vertinami ir visi kiti.

Po vizito Rita džiaugiasi pasiryžusi žengti pirmą žingsnį, išdrįsusi išvykti į svečią šalį ir išnaudoti Erasmus+ galimybes. Kadangi abi kolegės patenkintos vizitu ir bendru darbu, gali būti, kad ateityje dėstytojų dueto laukia ir daugiau kelionių.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Daivos Civilkienės, Ritos Jakutienės ir Tarptautinio Kaukazo universiteto nuotraukos

 

Facebook komentarai