Dėstytoja, kurios gyvenime daug atsitiktinumų

Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir apskaitos katedros lektorė Alma Prėskienienė neapsiriboja vien akademine veikla. Savo įmonę turinti dėstytoja randa laiko kelionėms, knygoms, kitiems laisvalaikio malonumams ir … atsitiktinumams.

Dėstyti įdomu
Dėstytojos interesų laukas – apskaita. Iš daugelio dėstomų dalykų, susijusių su šia sritimi, Alma Prėskienienė neišskiria vieno mėgstamiausio, visi patinka vienodai. Įdomus yra pats darbo procesas – galimybė siūlyti praktines užduotis, modeliuoti konkrečias situacijas, kurios gali nutikti darbe.
Kaip teigia pati Alma, ir šioje, atrodo, vien tikslumo reikalaujančioje srityje, yra vietos kūrybai. Dėstytojos žodžiais tariant, dirbant su dokumentais galima pasijusti dailininku, sėdinčiu prie drobės. Alma PrėskienienėKiekvienas dokumentas yra tarsi potėpis, kuriantis galimai ir šviesių, ir tamsių spalvų turintį bendrą vaizdą, kurį bus galima pamatyti tik … sudarius finansines įmonės ataskaitas.
Tokį patį požiūrį į dėstomus dalykus energingoji dėstytoja perduoda ir savo studentams, kuriuos ne tik moko, bet iš jų mokosi pati. Dėstytoja dabartinių studentų gyvenimą vertina dvejopai. Viena vertus, kompiuteriai, interneto galimybės paspartina užduočių atlikimą, daug informacijos galima rasti net neišėjus iš namų. O kur dar programos ERASMUS+ siūlomos galimybės! Kita vertus, daugeliui trūksta pinigų, studentai veržiasi dirbti, tada kenčia ir studijos, ir studentiškas gyvenimas, kuris ir taip yra trumpas.

Atsitiktinumai, padėję atrasti save
Finansų srityje Alma Prėskienienė atsidūrė visiškai atsitiktinai. Ji baigė tuometinį Kauno politechnikos institutą (dabar – Kauno technologijos universitetas), įgijo inžinerinį išsilavinimą ir sėkmingai dirbo projektavimo institute. Keičiantis santvarkoms darbo nebeliko. Sutuoktinis turėjo verslą, reikėjo tvarkyti jo apskaitą. Taip ir prasidėjo kelias į finansų platumas.
Po kurio laiko pasijuto darbo sričiai reikalingų žinių trūkumas. Alma vėl nėrė į studijas – šįkart pasirinktas verslo administravimas su apskaitos ir audito specializacija. Teko dirbti audito įmonėje, buvo tikrai įdomu. Darbą tuometiniame „Lietuvos telekome“ dėstytoja prisimena kaip suteikusį daugiausia patirties, nes kaip tik čia teko pereiti visus apskaitos barus, buvo diegiamos kompiuterizuotos sistemos.
Dėstymo patirties Alma Prėskienienė įgijo dar savo studijų laikais. Dabartinė Verslo ir apskaitos katedros lektorė prisimena, kad į jos bendrabučio kambarį ateidavo pasikonsultuoti tie, kurie nesuprasdavo, kaip atlikti užduotis. Tekdavo aiškinti, atrodo, paprasčiausius dalykus.
Dabar dirbti su studentais labai padeda ir tai, kad Alma Prėskienienė turi savo įmonę, todėl per paskaitas kalba apie tai, ką pati daro, mato ir girdi. Apskaita (dar vienas vaizdingas palyginimas iš dėstytojos lūpų!) panaši į plaukimą. Ant kranto stovėdamas gali kad ir 1000 kartų aiškinti, kaip reikia plaukti, bet iš tiesų viskas praktiškai vyksta vandenyje. Aišku, dėstytojavimas ir nuosavas verslas kartu sudėjus Almos laisvalaikį sutrumpina iki minimumo.

Laisvalaikiu tai, kas atpalaiduoja
Dėstytoja pasakoja, kad daugiausia atsipalaidavimo suteikia darbas sodyboje – vasarą ji ten augina gėles ir daržoves. Kita aistra yra kelionės. Šalių, kuriose būta, sąrašas vis ilgėja. Anksčiau daugiau laiko likdavo knygoms paskaityti, iš mėgstamų rašytojų dėstytoja prisimena G. G. Markesą. F. Dostojevskį, S. Rushdį, N. Kazantzakį, kitaip tariant, autorius, kurie išsiskiria minties gilumu. Šiuo metu jos favoritas – turkų rašytojas Orhanas Pamukas.
Ir prie laisvalaikio, ir, greičiausiai, prie vieno iš būdų atsipalaiduoti, galima priskirti dainavimą. Šiemetinėje studijų metų pradžios šventėje neliko nepastebėtas dėstytojos Almos Prėskienienės ir grupės STUDIOZAI solistės Lianos Pušnovos (ji, beje, yra šios dėstytojos studentė) duetas – atsiradęs, kaip sako Alma, atsitiktinai. Su LijanaPati dueto idėja į galvą atėjo Lianai, kuri ne tik puikiai dainuoja, bet dar ir moka įtikinti. Liana parinko ir dainą „Geriausi mūsų vakarai“. Nors dėstytoja ir sako, kad pasirengimui pritrūko laiko, vis dėlto pasirodymas, sprendžiant iš klausytojų reakcijų, buvos sėkmingas.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

 

 

 

Facebook komentarai